Identifikovali všetkých 39 mŕtvych z kamióna

Počas sv. omše za obete. (Zdroj: SITA)

Britská polícia formálne identifikovala všetkých 39 ľudí, ktorých našli 23. októbra mŕtvych v chladiarenskom kamióne na juhovýchode Anglicka. Na identifikácii 31 mužov a ôsmich žien spolupracovala polícia grófstva Essex s vietnamskými úradmi.

Obete podľa polície vo Vietname pochádzajú z tamojších provincií Haiphong, Hai Duong, Nghe An, Ha Tinh, Quang Binh a Hue. Podľa námestníka náčelníka essexskej polície Tima Smitha je identifikácia obetí “dôležitým krokom” vo vyšetrovaní tohto tragického prípadu.

Polícia už upovedomila rodiny obetí. Ako uviedol Smith, príbuzným chcú dať čas na spracovanie tejto smutnej správy, než zverejnia ďalšie informácie. “Naďalej myslíme na rodiny a priateľov tých, ktorých tragická cesta skončila na našich brehoch,” dodal.

Obete v našli v nákladnom aute v priemyselnom parku Waterglade v essexskom meste Grays. Chladiarenský náves, v ktorom boli, pricestoval do Británie trajektom z belgického Zeebrugge. V prípade už čelí obvineniu zo zabitia všetkých obetí a ďalších trestných činov 25-ročný vodič Maurice Robinson zo Severného Írska.

V Írsku v súvislosti s prípadom zadržali 22-ročného Eamonna Harrisona, na ktorého polícia v Essexe vydala európsky zatykač a v súčasnosti sa usiluje o jeho vydanie. Polícia tiež pátra po dvoch bratoch zo Severného Írska Ronanovi a Christopherovi Hughesovcoch, ktorí sú tiež podozriví zo zabitia a prevádzačstva. Vo Vietname zatkli v spojitosti s úmrtiami 11 ľudí.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...