Sulík o Galkovi: Tak im treba blbcom!

Zľava: Richard Sulík, Ľubomír Galko a Jana Kiššová (Zdroj: SITA)

Z neverejnej facebookovej komunikácie v súkromnej skupine strany SaS sa predseda strany Richard Sulík pustil do bývalých členov na čele s Ľubomírom Galkom, ktorí sa po odchode vydali do Demokratickej strany. Informuje o tom denník Plus 7 Dní na svojom portáli.

“Tak im treba blbcom, mali a mohli mať všetko,” mal napísať Sulík na adresu svojich bývalých straníckych kolegov, ktorí v SaS najskôr vytvorili platformu Demokratické jadro a po nevyadrených pokusoch o urovnanie sporu odišli nadobro.

Sulík sa takto vyjadril, aj keď medzi odídencami z SaS je aj jeho dlhoročná rodinná známa Jana Kiššová, ktorá je teraz podpredsedníčkou Demokratickej strany.

Predseda SaS v uniknutom komentári z uzavretej komunikácie strany ďalej píše, že po odchode Demokratického jadra pociťuje satisfakciu. Lídri opozičných strán mali dať podľa komunikácie Sulíkovi slovo, že rebelov z SaS nevezmú pred voľbami na svoje kandidátky. Sulík píše, že v tomto oceňuje prístup Matoviča a Kollára. Dodal, že aj Kiska sa zachoval férovo.

Jana Kiššová pre Plus 7 Dní uviedla, že podľa nej ide Sulíkovi o pomstu.

— TOP

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...