Dehonestovala pochod za život. Beblavý z nej spravil hovorkyňu

Miroslav Beblavý a Henrieta Hajtová (Zdroj: SITA)

Henrieta Hajtová bolo pred časom jedno z najviac skloňovaných mien na slovenskej konzervatívnej scéne. Takúto nechcenú popularitu si vyslúžila dehonestáciou účastníkov Národného pochodu za život, čo nakoniec vyústilo do ukončenia jej pôsobenia v kancelárii prezidentky. Bez práce však dlho neostala a odteraz sa bude vyjadrovať v mene strany Spolu Miroslava Beblavého.

Hajtová, ktorá predtým pôsobila v televízii Markíza, umiestnila problematické vyjadrenie o „inkvizítoroch, pokrytcoch, pedofiloch a úchylákoch“ na sociálnu sieť Instagram približne v čase konania pochodu.

Bezprostredne na to sa dostavila reakcia jej nadriadenej Zuzany Čaputovej, ktorú sprostredkovala pomocou svojho hovorcu. „Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti…,“ povedal Martin Strižinec.

Hajtová si svoju chybu uvedomila a krátko na to sa ospravedlnila. Vraj to bolo „z jej pozície nevhodné“, no priznanie zlyhania nestačilo a voči štátnej zamestnankyni bolo iniciované disciplinárne konanie.

Pod tlakom týchto skutočností, či z iného dôvodu, napokon z práce odišla. „Dovoľte mi informovať vás, že Henrieta Hajtová na základe vlastnej žiadosti ukončila pracovný pomer k termínu 31. 10. 2019 dohodou,“ skonštatovala Martina Goffová z tlačového odboru prezidentky SR.

Nové zamestnanie si však našla expresne rýchlo a zakotví v strane Spolu. „Henrieta Hajtová bola prijatá na pozíciu hovorkyne SPOLU,“  povedala pre PLUS 7 DNÍ hovorkyňa koalície PS/Spolu Silvia Hudáčková. Hajtová nie je členkou strany.

Príspevok Henriety Hajtovej na sociálnej sieti.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...