Kotleba odpovedá Harabinovi: Počkáme na vás

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

Sága o neistom budúcom spojenectve Mariana Kotlebu a Štefana Harabina má pokračovanie. Po úvodnej rázne odmietnutej ponuke striedanej Harabinovým zmierlivejším prísľubom, že sa vyjadrí do desiateho novembra, prichádza Kotlebove ubezpečenie, že tento termín ĽSNS akceptuje. V tomto duchu sa vyjadril vo videu zverejnenom len pred pár hodinami.

Výzva lídra ĽSNS na spájanie síl prekvapila v kontexte minulých rozbrojov mnohých laikov i odborníkov a na dôvažok sa objavili názory, že takto sformovaná koalícia má dokonca potenciál vyhrať voľby.

Štefan Harabin ale v prvotnej reakcii tento nápad zavrhol a nechal sa počuť, že jeho strana Vlasť zabojuje o kreslá v Národnej rade sama a že mu „nikto nebude dávať ultimáta.“

Jedno prekvapenie ale vystriedalo druhé, keď sa doslova len zopár hodín potom Harabin vyjadril diametrálne odlišným tónom a na svoj facebookový účet napísal, že sa k predmetnej výzve vyjadrí do 10.11.2019 (a teda nie do 31.10. ako pôvodne navrhoval Kotleba, pozn. red.).

Ako sa k posunutiu termínu postaví šéf ĽSNS, nebolo však až dodnes známe. Zmenilo sa to až čerstvo publikovaným videom.

V ňom Kotleba na úvod poznamenal, že ich snahu o spoluprácu a spojenie národných síl sleduje „celé Slovensko“ a vysvetlil, že termín, ktorý Harabinovi ponúkol ako finálny, nebol ultimátom, ale súvisel s podaním kandidačnej listiny do 1. decembra.

„Termín je šibeničný, ale my v ĽSNS si uvedomujeme vážnosť situácie a zodpovednosť pred národom a preto na vašu odpoveď počkáme,“ pokračoval ďalej Kotleba.

Neskôr poznamenal, že pre toto prípadné spojenectvo je počuť „kvílenie protislovenských živlov, prostitútok z médií a liberálnych mimovládok“ a vníma to ako dôvod, prečo nehľadať rozdiely a nepozerať sa do minulosti. Na záver šéf ĽSNS poprosil Harabina, aby nezahodili príležitosť na toto spojenectvo.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...