Kočnerova dcéra: Tóth k nám prišiel„poupratovať“. Odsťahujte sa, čaká vás peklo, povedal

Peter Tóth (Zdroj: reprofoto facebook.com)

Karolína Kočnerová, dcéra Mariana Kočnera, na súde uviedla, že po zadržaní jej otca k ním domov prišiel bývalý člen SIS Peter Tóth poupratovať. Podľa Kočnerovej bral Tóth jej otcovi z domu veci, aby si mal čo obliecť na pojednávanie.

„Peter (Tóth) zavolal, že možno by bolo dobré ísť k nám domov a upratať tam. Moja mama mu povedala, že u nás doma nič nie je, on naliehal, kontaktovali sme pani upratovačku, ktorá ho do domu pustila,“ cituje vyjadrenie Karolíny Kočnerovej Denník N.

Tóth však nešiel podľa Kočnerovej dcéry iba pre veci jej otcovi. Podľa jej výpovede sa mal exSISkár zaujímať aj o to, či sa nejako ukladajú záznamy z kamerového systému, ktorý majú Kočnerovci v dome. Karolína Kočnerová informovala Tótha, že sa uložené záznamy premazávajú každé dva týždne.

Kočnerova dcéra na pojednávaní uviedla, že jej ako jedinej z rodiny nezadržali policajti mobil. Jej sestre aj mame pritom boli telefóny odňaté a zabavené boli aj všetky nahrávacie zariadenia, počítače či USB.

Karolína Kočnerová súd informovala, že pred tým ako išiel Peter Tóth vypovedať proti Kočnerovi, stretol sa s jej sestrou aj matkou. „…povedal, že sa máme na otca vykašlať, že otec skončil, že máme predať celý majetok, odsťahovať sa, lebo nás čaká peklo, že on nás ľutuje. Vtedy som si povedala, že tento človek buď nie je normálny, alebo neviem ako môže niečo takéto o svojom priateľovi povedať,“ uviedla Kočnerová.

— TOPNašli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...