Gymnázium C. S. Lewisa v Bratislave – satira alebo vymývanie mozgov?

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Krátko po ukončení prvého kola prezidentských volieb Slovenskej republiky rozbúril vody na sociálnych sieťach prípad mladého gymnazistu. Ten vo facebookovej skupine „Volíme pronárodných kandidátov na prezidenta“ uverejnil status, v ktorom neskrýval radosť z víťazstva kandidátky Zuzany Čaputovej a prehlásil, že členovia danej skupiny budú strieľaní. Rovnako vyjadril želania, „nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť.“

O komunikácií bola čoskoro informovaná polícia, ako aj riaditeľ gymnázia Dušan Jaura, ktoré E. H. navštevuje. Ten situáciu komentoval slovami, že žiaka jednoznačne čakajú dôsledky, ktoré však neboli bližšie špecifikované. Vo svojom statuse na stránke gymnázia tiež spomína, že žiak krátko na to uverejnil do skupiny svoje ospravedlnenie, kde sa ospravedlnil za svoj predošlý prejav a označil ho za satiru, pri ktorej však volil „neslušný, ofenzívny a nemiestny jazyk.“

Nešlo pritom o prvý takýto status od spomínaného žiaka. Dohľadať sa dá minimálne ďalší jeden, v ktorom E. H. opäť volí nemiestny jazyk. Veď posúďte sami.

Obrázok 1: Študentov status
Obrázok 2: Reakcia riaditeľa gymnázia
Obrázok 3: Ďalší z Emilových príspevkov

Či bolo ospravedlnenie skutočne úprimné, alebo bol dôvodom skôr strach z policajného vyšetrovania a trestu zo strany školy, nie je zrejmé. NAKA berie vyhrážanie sa a podnecovanie násilia na internete vážne, takže budeme ostro sledovať, ako zareaguje v tomto prípade, keď sú cieľom týchto nevraživých slov členovia väčšinovej populácie.

Avšak tento incident môže odokryť omnoho hlbší problém, ktorý nepramení len z nerozvážneho konania jedného mladého človeka. Slobodný Vysielač nedávno pridal informáciu od údajnej absolventky spomínaného gymnázia, ktorá vo svojej správe spomína značné vymývanie mozgov zo strany liberálneho vedenia gymnázia alebo ich hostí. Spomína, ako boli so žiakmi riešené ich politické názory, alebo boli organizované diskusie o tom, koho by mali voliť.

Obrázok 4: Príspevok údajnej absolventky školy

Zaujímavé sú aj ďalšie súvislosti. Manželka riaditeľa gymnázia je Zora Jaurová, podpredsedníčka politickej strany Progresívne Sovensko, známa svojimi ultra-liberálnymi postojmi. Rovnako tiež na škole častokrát mávajú prednášky rôzni aktivisti (Juraj Smatana, Marian Jaslovský), admini zo stránky Zomri, Iveta Radičová a iní. Jedným z vyučujúcich na škole je dokonca aj známy kňaz Róbert Bezák, ktorý rovnako ako študent Hodál, tiež podporuje Čaputovú.

Obrázok 5: Fotky od riaditeľa školy

Môžeme pozorovať, že slová údajnej absolventky, aj keby neboli úplne presné, nie sú úplne bez pravdivého základu. Školský zbor tvoria aspoň z časti ľudia výhradne liberálneho politického smerovania, pozývaní hostia taktiež. Nemusí nás potom prekvapovať, že výsledkom takéhoto vzdelávania je aj (údajne satirický) urážlivý prejav smerujúci proti ideologickým oponentom.

Nezostáva nám než veriť, že príslušné orgány celú vec dôkladne prešetria.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Horí výrobná hala v Šuranoch

Horí výrobná hala v Šuranoch

Už viac ako tri hodiny zasahujú hasiči pri požiari výrobnej haly v Šuranoch v okrese Nové Zámky. Horieť začalo krátko..