Progresívci ukončili spoluprácu s kontroverznou agentúrou. Jej zakladateľa spájajú s pokusom o prevrat

Michal Truban (Zdroj: SITA)

Koalícia strán PS/Spolu už prestane využívať služby konzultanta Michala Repu, spolupracovníka izraelskej agentúry Shaviv Strategy & Campaigns. Informuje o tom Denník N.

Koalícia doteraz tejto agentúre vyplatila 130-tisíc eur. Zakladateľa agentúry, izraelského marketéra Arona Shaviva, obviňujú v Čiernej Hore z účasti na neúspešnom pokuse o štátny prevrat v roku.

Shaviv spolupracoval aj s krajne pravicovou klientelou a stranami, ktoré sú vnímané ako proruské. Napríklad s rakúskou FPÖ, ktorej predseda Heinz-Christian Strache rezignoval v máji 2019 po tzv. škandále Ibiza. V Izraeli zase spolupracoval s krajne pravicovou stranou Yisrael Beiteinu, ktorú vedie Avigdor Lieberman. V iných krajinách však robil kampaň aj liberálnym alebo centristickým stranám.

PS/Spolu: Koniec spolupráce s Čiernou horou nesúvisí

Podľa hovorkyne PS/Spolu sa dvojkoalícia len rozhodla pre iný typ kampane. „Vzhľadom na celkovú zmenu v stratégii kampane sme sa rozhodli pre výmenu na pozícii konzultanta,“ vysvetlila hovorkyňa Silvia Hudáčková . Zmena teda vraj nesúvisí s obvineniami voči Shavivovi v Čiernej Hore.

Na druhej strane, zmena prichádza po tom, čo sa o pozadie Shaviva začali zaujímať viaceré slovenské médiá a čoraz hlasnejšie sa voči tejto spolupráci ozývali kritické hlasy verejnosti.

— Tím Denník S

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...