Progresívci na svojom webe hľadajú online úderku

Miroslav Beblavý a Michal Truban (Zdroj: reprofoto progresivnespolu.sk)

S blížiacim sa termínom volieb politické subjekty zintenzívňujú aj používanie nástrojov na prilákanie nových voličov. Výnimkou nie je ani koalícia strán Michala Trubana a Miroslava Beblavého. Tie sa však, okrem klasických metód, uchýlili aj k jednej menej tradičnej – hľadajú dobrovoľníkov pracujúcich ako online úderka.

Informácia nie je žiadny tajomstvom a možno sa k nej dopátrať na oficiálnej stránke v kolónke Chcem pomôcť.

„Pomôžte priniesť zmenu, ktorú si želajú ľudia na Slovensku. Pracujeme na tom, aby sme zmenili štýl politiky a začali riešiť skutočné problémy, ktoré trápia ľudí. Pridajte sa k nám, aby sme spoločne predstavili naše riešenia čo najviac ľuďom na Slovensku,“ lákajú ochotných ľudí progresívci.

Záujemcovia následne vyplnia krátky formulár so základnými údajmi a k záveru si vyberú formu pomoci. Tá môže spočívať v anketovaní a rozhovoroch v uliciach, podomovej kampani, roznášaní letákov a novín, vylepovaní plagátov a v už spomínanom pridaní sa do online úderky.

Nakoľko sa tieto spôsoby získavania sympatií vo všeobecnosti netešia veľkej popularite a vo vzťahu k iným stranám už v negatívnom zmysle zľudoveli (v súvislosti so Smerom sa napríklad často spomínajú tzv. brigádnici zo Súmračnej), opýtali sme sa progresívnej koalície, čo presne si pod tým predstaviť, aké úlohy týchto dobrovoľníkov čakajú a čo si od tejto aktivity PS/Spolu sľubuje.

O ich odpoveď budeme článok aktualizovať.

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...