Afganec zabil v Rakúsku farmára, zranil pracovníka centra pre utečencov

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Útočník prišiel do Rakúska v roku 2015. Azyl mu neudelili, no odvolal sa, a tak zostával naďalej v Rakúsku.

Tridsaťtriročný afganský neúspešný žiadateľ o azyl v utorok zabil v Rakúsku farmára a vážne zranil pracovníka utečeneckého centra, v ktorom býval. Rakúska polícia vzápätí informovala, že o útočníka sa zaujímala už v minulosti, keď rozpútal bitku v utečeneckom centre, a keď poškodil auto po tom, ako nezložil vodičskú skúšku.

V utorok tento Afganec najskôr nožom zaútočil na 32-ročného pracovníka centra v hornorakúskej obci Wullowitz, nachádzajúcej sa neďaleko hraníc s Českou republikou, a následne zabil 63-ročného farmára, ktorému sa pokúšal ukradnúť auto.

Pracovník utečeneckého centra je podľa rakúskej tlačovej agentúry APA v ohrození života.

Útočník prišiel do Rakúska v roku 2015, jeho žiadosť o udelenie azylu rakúske úrady zamietli. V krajine však naďalej bol preto, lebo sa proti tomuto rozhodnutiu odvolal a čakalo sa na posúdenie jeho odvolania.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

Spojené štáty odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré sa malo uskutočniť v polovici marca v Las Vegas. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, informoval v piatok zástupca Trumpovej administratívy. Americký prezident Donald Trump pozval zástupcov 10-členného Združenia národov..