Do Nemecka vydali člena IS, ktorý nechal zomrieť od smädu zotročené dievčatko

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

A.J. čelí obvineniam zahŕňajúcim genocídu a zločiny proti ľudskosti.

Grécko vydalo do Nemecka Iračana, ktorý je spolu so svojou nemeckou manželkou podozrivý, že nechal päťročné zotročené jezídske dievčatko zomrieť na horúcom slnku od smädu. Spolkoví prokurátori oznámili, že muž identifikovaný iba ako Taha A.J. dorazil na letisko vo Frankfurte v stredu.

Prokurátori v piatok uviedli, že muž sa k Islamskému štátu pridal v roku 2013 a v roku 2015 kúpil spomínané dievčatko a jej matku ako otrokyne. On aj jeho žena, Nemka Jennifer W., ktorá sa pridala k Islamskému štátu, údajne nechali dieťa za trest priviazané pred ich domom v Iraku, kde zomrelo od smädu.

Jennifer W. začali súdiť v apríli. A.J. čelí obvineniam zahŕňajúcim genocídu a zločiny proti ľudskosti.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...