Šeliga: Do straníckej politiky vstúpim po boku Andreja Kisku

Farská a Šeliga (Zdroj: SITA)

Dohady a zákulisné informácie o politickom smerovaní bývalého hovorcu iniciatívy Za slušné Slovensko Juraja Šeligu sa potvrdili. Mladý aktivista skončí v novovznikajúcej strane odchádzajúceho prezidenta Andreja Kisku. Šeliga sa tak podľa vlastných slov rozhodol, pretože ho Kiska presvedčil svojou prácou počas piatich rokov vo funkcii hlavy štátu.

Šeliga oznámil, že končí na poste hovorcu a známej tváre iniciatívy Za slušné Slovensko, ale spočiatku nespresnil, kam budú jeho prvé kroky v straníckej politike smerovať. Podľa komentára, ktorý uverejnil na svojom facebookovom profile bol pôvodne dohodnutý s Andrejom Kiskom, že svoje rozhodnutie pridať sa k jeho novej strane zverejní až 17. júna, keď chce Kiska predstaviť aj ďalších ľudí a stranu samotnú. 

„Nechcem sa vykrúcať alebo vás nejako zavádzať, preto som poprosil Andreja Kisku, aby som ešte pred 17. júnom mohol takto verejne povedať, že sme sa dohodli na spolupráci pri budovaní novej strany. Do straníckej politiky vstúpim po boku Andreja Kisku,“ napísal Šaliga v statuse.

Kiska ho presvedčil

Šeliga píše, že ho Kiska presvedčil „tým ako sa vždy snažil stáť na strane ľudí, tým, ako zápasil proti korupcii a rozkrádaniu štátu, tým ako sa nezľakol nátlaku a vydierania“. Dodáva, že Kiska je „dlhodobo najdôveryhodnejší politik na Slovensku. “

To čo píše Šeliga je síce pravda a Kiska je stále najdôveryhodnejší slovenský politik, ale faktom zostáva, že popularita končiaceho prezidenta vlani klesla na 41 percent z 53, ktoré mal ešte začiatkom minulého roka.

Kiska sa podľa Šeligu nesnaží byť „ani fundamentalista ani extrémny liberál“ a vraj si volí „zdravý sedliacky rozum“. Zo statusu mladého politického adepta ďalej vyplýva, že si už dávnejšie s prezidentom potykal. Náhoda?

Kritici a politickí odporcovia prezidenta Kisku už po vypuknutí vlaňajších protestov proti vláde tvrdili, že ich organizátori a zároveň členovia iniciatívy Za slušné Slovensko, medzi ktorými bol aj Šeliga, spolupracujú s Kiskom na destabilizácii vládnej koalície. Ten ich po jedných protestoch dokonca pozval aj na stretnutie do prezidentského paláca.

Známe je už aj ďalšie meno, ktoré bude figurovať v Kiskovej strane. K dosluhujúcemu prezidentovi sa pridá aj starosta Spišského Hrhova, Vladimír Ledecký, ktorému sa podarilo v tejto obci zamestnať takmer všetkých Rómov. Ledecký sa chce v strane sústrediť na riešenie regionálnych problémov a rómskej problematiky.

— Tím Denník S


Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...