„Šok“ zo Šeligu. Aktivista chce politickú moc. Zrejme mieri ku Kiskovi

Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

O dôvodoch, pre ktoré sa rozhodol uchádzať o politickú moc, píše organizátor protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga v komentári na stránke Denníka Jedným z nich má byť vlaňajšia vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Práve tá rozpútala sériu protivládnych protestov, ktoré viedli až k odstúpeniu Roberta Fica z funkcie premiéra a Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

V komentári s názvom: „Protestoval som! Protestujem a nikam neodchádzam“ Šeliga píše o viacerých dôvodoch, ktoré ho vraj viedli od pódií protivládnych protestov organizovaných pod hlavičkou iniciatívy Za slušné Slovensko až k rozhodnutiu dostať sa do politiky. 

„Stál som tam, lebo som bol postavený pred možnosť bojovať za to, čomu verím, za to, čo považujem za správne,“ píše v komentári. Dodáva pritom, že nie je sám, kto požaduje zmenu.

Nasleduje zdôvodnenie toho, prečo Šeliga končí v iniciatíve Za slušné Slovensko a ide do straníckej politiky. „Pretože sa chcem uchádzať o politickú moc. Nie, nie ako spasiteľ. S pokorou, ale s odhodlaním, ako jeden z mnohých, ktorí očakávajú od verejnej služby viac ako len populistické frázy a náplasti sociálnych balíčkov,“ tvrdí Šeliga. Juraj Šeliga je vyštudovaný právnik. Doposiaľ pôsobil ako hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko a patril k jej najvýraznejším postavám. Podľa týždenníka Trend má byť mladý aktivista prvou posilou v novej strane dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku. Šeliga túto informáciu zatiaľ nepotvrdil ale ani nepoprel.

— Tím Denník S


Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...