Tisícky Slovincov na bicykloch protestovali proti vláde

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Tisícky cyklistov v Slovinsku v piatok znova protestovali proti vláde. Demonštrácie, ktoré sa konajú v týždenných intervaloch, začali ešte minulý mesiac po správach o údajnom politickom tlaku na obstarávanie ochranného vybavenia počas pandémie nového koronavírusu.

Účastníci protestu aj tentoraz jazdili na bicykloch, ktoré im umožňujú udržiavať sociálne odstupy, po centre Ľubľany a skandovali “zlodeji”. Pridali sa k nim aj environmentálne skupiny, ktoré zase protest využili na vyjadrenie svojich obáv o vládnych plánoch s uvoľňovaním pravidiel pre ochranu životného prostredia.

Slovinsko minulý týždeň vyhlásilo, že sa epidémia nového koronavírusu na jeho území skončila. Kritici obviňovali premiéra Janeza Janšu, že ju využíval na svoj politický prospech.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK S


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník S. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK S — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...