Zomrel konzervatívny novinár Peter Králik

Peter Králik (Zdroj: SITA)

Šéfredaktor portálu Hlavný denník (HD) Peter Králik zomrel včera (11.9.) vo večerných hodinách. Na sociálnej sieti o tom informovala redaktorka HD Jana Teleki.

„Včera vo večerných hodinách zastavilo sa navždy srdiečko Petra Králika,“ píše Teleki na sociálnej sieti.

Peter Králik sa do povedomia verejnosti prvýkrát dostal ako LGBT aktivista a zakladateľ organizácie Inakosť. Neskôr sa však stal hlasným kritikom agendy hnutia LGBT.

Peter Králik pracoval vo viacerých mediálnych projektoch. Zakladal portál Medzičas a neskôr pôsobil v médiách Konzervatívny výber a Slobodný výber. Jeho posledná zastávka bola už v spomínanom Hlavnom Denníku.

O jeho úmrtí informuje aj HD. Ako sa píše vo vyjadrení denníka, Králik stál pri zrode emancipácie inak orientovaných ľudí. „Hrdo dvíhal vlajku kritiky proti mainstreamu pri témach, ktoré dodnes otriasajú západnou civilizáciou. Jeho motívy a postoje stáli pevne na helénskych, židovských a kresťanských základoch,“ komentuje HD život Králika s tým, že bol milovníkom slobody.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...