Slovákom dnes hrozia rozsiahle meškania letov z Viedne

Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Ak chcete v deň výročia teroristického útoku na budovy Svetového obchodného centra v New Yorku cestovať z viedenského letiska so spoločnosťou Austrian Airlines, budete sa musieť pripraviť na desiatky zrušených letov a veľké meškania.

Spoločnosť Austrian Airlines na svojom webe píše, že 11.9. zrušila až 24 letov. Na svojom webe na to upozornila aj jej nemecká matka Lufthansa.

Týka sa to letov z Viedne do Franfurktu, Bologne, Hamburgu a Varšavy.

Prepravca na svojich stránkach upozorňuje cestujúcich, aby si pred naplánovanou cestou skontrolovali aktuálne údaje o svojich letoch a až potom sa vydali na letisko.

Viedenské letisko, pre mnohých Slovákov dobre známe z ciest na dovolenky aj za prácou, by malo podľa odhadov odbaviť tento rok približne 30 miliónov cestujúcich, čo je v porovnaní s minulým rokom nárast o 10 percent. O rovnaké percento stúpli aj ročné príjmy letiska, na 165 miliónov eur. Investície do letiska Viedeň sa tento rok vyšplhajú na štvrť miliardy eur.

— Tomáš Pilz

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...