Jozef Banáš pripravuje novú knihu

Jozef Banáš (Zdroj: SITA)

Slovenský spisovateľ, diplomat a svojho času aj politik Jozef Banáš v rozhovore pre Denník S prezradil, že pracuje na novom materiáli.

Pôjde o román z prostredia horského masívu Altaj, nachádzajúceho sa v južnej časti Sibíri a na severozápade Mongolska. Autor tam strávil niekoľko dní na expedícii. Absolvoval ju v napätej situácii, kedy krajinu bičovali prírodné katastrofy.

Ešte skôr sa však budú môcť čitatelia oboznámiť s jeho prekladom knihy Pred búrkou z pera rakúskeho prozaika a básnika Stefana Zweiga. Banáš ju predstavil ako varovanie, podľa ktorého bola jedným zo spúšťačov prvej svetovej vojny aj absolútna rusofóbia.

Banáš sa pre Denník S rozhovoril sa aj o svojej minulosti či rôznych zahraničnopolitických i domácich témach.

Viac sa dozviete v zajtrajšom rozhovore.

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...