Hnusná tvár slniečkarskej netolerancie: Zomri spúšťa kampaň na ekonomické poškodenie bratislavského hotela

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Jedna z podstatných vecí, ktoré nás história naučila, je skutočnosť, že koncentrovanie priveľkej moci v rukách úzkej skupiny ľudí či jednotlivca, takmer zákonite vedie k okliešťovaniu slobôd majority. Platilo to v minulosti v súvislosti s absolutistickým štýlom vládnutia, pri boľševizme či pri nacizme. Chuť diktovať, zakazovať, cenzurovať či ničiť neobchádza ani moderných liberálov a nepomáha ani to, že názov ideológie, ktorou sa oháňajú, je s totalitným správaním v protiklade. Podľa všetkého však iba v jazykovom a nie praktickom.

Keď Boris Kollár a jeho hnutie iniciovalo stretnutie európskych reformistov v Bratislave v súvislosti s voľbami do Európskeho parlamentu, berúc do úvahy mentálne vzorce mestskej globalistickej elity, by bolo naivné očakávať hladký priebeh a niečo ako všeobecnú akceptáciu tohto kroku. Legitímne právo protestovať ale vraj tá slušnejšia časť populácie vymenila za čosi iné. Po vzore angažovaných západných kolegov, ktorí dnes „krajnej pravici“ zabezpečujú vyhadzovy zo škôl či z práce alebo obmedzovanie osobných finančných prostriedkov sa rozhodli zájsť ešte ďalej a poškodiť meno Hotela River Park len za poskytnutie konferenčných priestorov pre pozvaných politikov. A teda za bežný obchodnoprávny vzťah, ktorý nemá s politikou nič spoločné.


Hajzli v*jebaní a spolupráca s ministerstvom


Podnet na takéto konanie ako prví vydali administrátori facebookovej stránky Zomri. V príspevku z piatkového podvečera informovali o podujatí, pripomenuli čiernu minulosť strán z ktorých účastníci pochádzajú a v závere príspevku označili stránku hotela a prihodili odkazy na „antifašistické“ sprievodné akcie. Príspevok okorenili svojimi vlastnými nepresnými domnienkami, emočným výlevom na štýl Petra Kalmusa a vulgárnymi nadávkami ako populistický k*kot, hajzli v*jebaní alebo zmrd. Zrejme ani takýto slovník nie je prekážkou spolupráce medzi administrátormi a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR či portálom Euractiv, ktorý sponzorujú priamo inštitúcie EÚ.

Lži a diskreditácia


Diskreditačnú kampaň, ktorá sa následne rozbehla, sprevádzalo umelé znižovanie ratingu hotela na jeho facebookovej stránke zo strany nemalej skupiny liberálov či písanie klamlivých recenzii o hajlujúcej recepčnej alebo o hosťoch, ktorí boli nútení pripnúť si po vstupe do hotela na oblečenie žlté židovské hviezdy. Táto podpásová iniciatíva nakoniec vyvrcholila tým, že vedenia ubytovacieho zariadenia bolo nútené skryť svoju facebookovú doménu.

To však tvorcom stránky Zomri nestačilo a odporúčajú písať maily priamo do centrály Mariott International, nadnárodnej spoločnosti, pod ktorú Grand Hotel River Park spadá alebo na rezervačný portál booking.com či populárny turistický web tripadvisor.com.

Hoci ide o typ nekalého správania, ktorým by sa mali zaoberať pokojne aj orgány činné v trestnom konaní, najpravdepodobnejší scenár je, že sa organizátorom neudeje nič a hranica akceptovateľného konania sa opäť o čosi posunie.

Vitajte vo svete nových štandardov, kde sa ľudia s totalitnými maniermi poučili a vykradnutím pojmov ako slušnosť, sloboda, pravda a dobro si zabezpečili neohrozenú pozíciu sudcu a kata zároveň. Kata, ktorý bude rozhodovať o tom, kto, kedy, prečo a kde sa objaví vo verejnom či po novom aj v súkromnom priestore. Ostatní sa buď prispôsobia tejto novej doktríne alebo sa vystavia riziku obchodného, kariérneho či osobného zničenia.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Košickej nemocnici testovali cez víkend vzorky od 21 pacientov

V Košickej nemocnici testovali cez víkend vzorky od 21 pacientov

Ústav lekárskej a klinickej mikrobiológie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) cez víkend testoval vzorky spolu od 21 pacientov, všetky boli negatívne. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. „Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny je momentálne hospitalizovaná jedna..