V Nemecku pokutovali Hitlera. Údajný posledný príbuzný diktátora bozkával maloletú

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

V Nemeckom meste Görlitz (Zhorelec) zatkli údajného príbuzného Adolfa Hitlera. Romano-Lukas Hitler bol obvinený z bozkávania maloletej školáčky. Súd mu udelil pokutu 800 eur, Romano-Lukas sa však chce odvolať. Cíti sa nevinným.

Romano-Lukas Hitler je údajne posledným človekom príbuzným nemeckému diktátorovi Adolfovi Hitlerovi. Aj keď je podľa jeho slov život s priezviskom Hitler ťažký, Romano-Lukas si ho neuľahčuje. Práve naopak. 69-ročný muž bol totiž uznaný vinným zo sexuálneho obťažovania. Mal bozkávať iba 13-ročné dievča.

Otec maloletej prezradil, že pôvodne sa mal Romano-Lukas prihlásiť na jeho inzerát, kde predával garáž. Následne sa však zaujímal len o jeho dcéru Aniu. „Lákal ju do svojho bytu cukríkmi, kúpil jej šaty, kvety, dokonca navrhol sobáš,“ tvrdí otec.

Nedobrovoľné bozky

Následne s Hitlerom prerušil kontakt a nahlásil ho polícií po tom, ako sa dozvedel, že Aniu bozkával. Súd v Görlitzi páchateľa nakoniec uznal vinným zo sexuálneho obťažovania a vymeral mu pokutu vo výške 800 eur.

Romano-Lukas Hitler kontakt s maloletou nepopiera, avšak tvrdí, že išlo len o neškodné bozky pri vítaní. Sám sa cíti byť nevinný a voči verdiktu sa plánuje odvolať. Taktiež dodal, že chcel s maloletou Aniou len tráviť voľný čas.

Prepojenie na Adolfa je otázne

Príbuzenstvo Romana-Lukasa s Adolfom Hitlerom je však pofidérne. Podľa jeho vlastných slov je s ním príbuzný skrz Adolfovho otca Aloisa, ktorý mal mladšieho brata a jeho vnuk má byť otec Romana-Lukasa. Nie je však známe, žeby mal Alois Hitler súrodencov.

Jeho vlastní rodičia mali utiecť z východného Nemecka a usadiť sa na Slovensku, zatiaľ čo jeho samého poslali do kláštora. Odtiaľ si ho adoptoval poľský pár.

Pokiaľ však genetické testy nedokážu alebo nevyvrátia Hitlerove tvrdenia, jeho príbuzenstvo s nacistickým vodcom ostane zahalené rúškom tajomstva.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...