V Juhoafrickej republike pokračujú útoky na cudzincov

Johhanesburg, Juhoafrická republika (Zdroj: SITA)

Juhoafrickí nacionalisti najčastejšie útočia na prisťahovalcov z Nigérie, Etiópie, Konga a Zimbabwe. Najviac útokov zaznamenali v Johannesburgu a Pretórii.

V Juhoafrickej republike (JAR) neustávajú útoky na prisťahovalcov z iných afrických krajín, v noci z nedele na pondelok pri nich prišli o život ďalší dvaja ľudia. Informoval o tom v pondelok hovorca polície v Johannesburgu Kay Makhubela.

Neuviedol, akej národnosti obete boli, juhoafrickí nacionalisti však najčastejšie útočia na prisťahovalcov z Nigérie, Etiópie, Konga a Zimbabwe. Počet obetí násilností proti cudzincom, ktoré sa začali šíriť najmä v Johannesburgu a Pretórii koncom augusta, tak stúpol už na dvanásť. Polícia zatkla za posledné dva týždne v súvislosti s týmito útokmi už 640 Juhoafričanov.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...