Mimoriadnu schôdzu sa nepodarilo otvoriť. Kto sa pod to podpíše, mal by prísť, zaznelo

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Opozícia má dnes druhý pokus na odvolanie premiéra Petra Pellegriniho

Mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Petra Pellegriniho sa nepodarilo otvoriť. Predseda parlamentu Andrej Danko odložil začiatok schôdze o 60 minút. Na 13:45 zvolal poslanecké grémium. Plénum nebolo uznášaniaschopné. Prítomných bolo 67 poslancov.

Opozícia má dnes druhý pokus na odvolanie premiéra Petra Pellegriniho. V piatok sa mimoriadnu schôdzu ani na dvakrát predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa menej než 70 poslancov, pričom na otvorenie schôdze je potrebných 76 prítomných.

Strata času

Ten, kto sa podpíše pod zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, má na ňu prísť. Myslí si to minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) i poslanec NR SR za koaličný Smer-SD Jaroslav Baška. Reagovali tak na to, že sa mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Petra Pellegriniho ani dnes nepodarilo otvoriť. „Ukázalo sa, ako vážne to myslia poslanci, ktorí sa pod mimoriadnu schôdzu podpísali. Ani dnes, ani v piatok tu niektorí poslanci neboli. Tu je vidieť, že ten podpis im nestojí za to, aby na ňu prišli,” uviedol pred novinármi Baška.

Podľa Sólymosa je pre ministrov neotvorenie mimoriadnej schôdze strata času. „Boli sme tu dnes, aj v piatok. Všetky stretnutia som najprv prehodil z piatka na pondelok a teraz z pondelka na utorok. Mali za mnou prísť starostovia, ale teraz sa to odsúva,” povedal novinárom šéf envirorezortu.

Mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Petra Pellegriniho sa dnes nepodarilo otvoriť ani na druhý pokus. Plénum nebolo uznášaniaschopné. Prítomných bolo len 68 poslancov. Tento bod programu bude prerokovaný na najbližšej riadnej parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína v utorok o 13:00.

Opozícia mala dnes druhý pokus na odvolanie premiéra Petra Pellegriniho. V piatok sa mimoriadnu schôdzu taktiež ani na dvakrát predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa menej než 70 poslancov, na otvorenie schôdze je potrebných 76 prítomných.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...