Za novej vlády nakupuje správa hmotných rezerv respirátory ešte drahšie ako za Kičuru

Zľava: Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, predseda hnutia OĽANO Igor Matovič, podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a predseda strany SAS Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Kajetán Kičura prišiel o miesto šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR), keď ho vláda pod vedením premiéra Igora Matoviča odvolala pre predražené nákupy ochranných pomôcok. Ani po odvolaní Kičuru sa však nákupy za vysoké ceny neskončili. Prišli ešte drahšie.

Predražené nákupy Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR), o ktorých sme pred nedávnom informovali, pokračujú a sú ešte drahšie. Kým za Kičuru nakupovala SŠHR respirátory kategórie FFP2 za 8,74 eura tak podľa portálu Aktuality.sk je to teraz až 12,5 eura za kus.

Respirátory tentokrát správa hmotných rezerv nakúpila od bratislavskej spoločnosti Remaplast, ktorá je stálicou na trhu v odbore výroby plastových a gumených výrobkov.

Zmluva medzi SŠHR bola podpísaná 2. apríla a firma Remaplast má podľa nej dodať 31 314 respirátorov FFP2 za celkovo 469-tisíc eur. Pravdou však zostáva, že táto spoločnosť sa skontaktovala so správou hmotných rezerv ešte v čase, keď na jej čele stál, dnes už odvolaný, Kajetán Kičura.

Nové vedenie SŠHR nemalo zrejme inú možnosť ako nakúpiť ešte drahšie, pretože respirátory, ktoré mala dodať firma Lacorp údajne nespĺňali potrebnú kvalitu. SŠHR podľa portálu Aktuality podpísala s Lacorpom dohodu o urovnaní. V nej SŠHR konštatuje že 100-tisíc dodaných respirátorov FFP3 podľa Ministerstva zdravotníctva nespĺňa kritéria podľa pôvodnej zmluvy a došlo k zníženiu sumy.

Minister hospodárstva Richard Sulík tvrdí, že Lacorp respirátory nedodala, a tak sa nevyhnutný počet respirátorov aktuálne nakúpi aj za vyššie ceny. Prebiehať však majú údajne rokovania o nákupe za výhodnejšie ceny. Na SŠHR a nákupy bude Sulík dohliadať osobne.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK S


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník S. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK S — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...