VIDEO Fico posiela Beblavého do…, ten mu kontruje

Miroslav Beblavý (Zdroj: SITA)

Robert Fico, predseda Smeru, sa bez servítky pustil do opozičných lídrov. Na videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti, lídra strany Spolu Miroslava Beblavého posiela „do riti“ a  obúva sa aj do ďalších politikov. Beblavý v reakcii uviedol, že Ficove vulgarizmy sú znakom starej politiky.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico zverejnil video na sociálnej sieti, v ktorom si tentokrát na mušku zobral opozičných politikov. „Toto má byť tá alternatíva pre Slovensko?“ pýta sa rečnícku otázku počas toho, ako vymenováva rôzne kauzy opozičných predsedov.

Michala Trubana, predsedu Progresívneho Slovenska, spomína s jeho užívaním drog. „…nechodíme potetovaní a neberieme drogy ako Truban – a to hovorím úplne vážne,“ necháva sa počuť Fico. Miroslava Beblavého, predsedu strany Spolu zase nazýva dieťaťom rodičov, ktorí privatizovali. „No choď do riti, aký si ty nový politik? Bol si všade..“ odkazuje predseda Smeru Beblavému.

Expremiér pripomína kauzy bývalého prezidenta Andreja Kisku a nevynecháva ani predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča čí lídra Sme rodina Borisa Kollára. Fico podotýka, že členovia strany Smer určite nie sú „ako pán Kollár, podozrivý prakticky zo všetkého, vrátanie obchodovania s drogami.“

Ak sa bližšie pristavíme pri akomkoľvek mene spomedzi lídrov opozície, je to zlé alebo ešte horšie.

Ak sa bližšie pristavíme pri akomkoľvek mene spomedzi lídrov opozície, je to zlé alebo ešte horšie. A to už nehovoriac o tom, že sa cítia ako víťazi parlamentných volieb a už teraz si medzi sebou delia pozície vo vláde. Strana SMER – SD má na to, aby nielen piatykrát za sebou vyhrala parlamentné voľby, ale ak bude postupovať rozumne, môže mať opäť rozhodujúce slovo pri zostavovaní novej vlády.

Uverejnil používateľ Robert Fico Nedeľa 8. septembra 2019

Miroslav Beblavý reaguje

Predseda strany Spolu zdieľal na sociálnej sieti Ficove video a pridáva k nemu svoju odpoveď. Poukazuje na to, že práve Ficove reči sú najlepší príklad rozdielu medzi starou a novou politikou. „Stará politika okrem nadávania a čoraz väčšej agresivity nevie Slovensku nič ponúknuť,“ hovorí Beblavý.

Myslí si, že Ficove verbálne útoky sú výrazom rastúceho zúfalstva predsedu Smeru. „Vy by ste už od všetkého chceli mať pokoj, len obava z nastolenia spravodlivosti vás tam drží,“ píše predseda Spolu.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...