Kotlebova manželka podala žiadosť o rozvod

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

Manželstvo lídra ĽSNS Mariana Kotlebu zažíva otrasy. Jeho žena Frederika Kotlebová sa nedávno rozhodla požiadať o rozvod. Podľa informácií, ktoré priniesol Nový Čas, Marian a Frederika nežijú v spoločnej domácnosti už od januára tohto roku.

Nepríjemné obdobie života zažíva predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba. Podľa zdroja denníka Nový Čas mala jeho manželka Frederika podať na banskobystrický okresný súd žiadosť o rozvod.

Pár sa zosobášil pred piatimi rokmi v roku 2014 v obci Čerín, neďaleko Banskej Bystrice. Spolu majú jedno dieťa, syna menom Ľudovít. Podľa Nového Času spolu manželia nežijú v spoločnej domácnosti už od začiatku tohto roka.

Utajená kríza?

Kríza bola pozorovateľná už dlhšiu dobu. Aj keď ani Kotleba, ani Frederika situáciu nekomentujú a snažia sa navodiť dojem, že sa nič nedeje, problémy vo vzťahu naznačovali viaceré Kotlebove výlety do Egypta. Na tie líder ĽSNS cestoval posledné mesiace už bez sprievodu manželky.  

Problém, ktorý bude predseda ĽSNS pravdepodobne riešiť, je výživné. Frederika údajne požaduje 800 eur. To však podľa Nového Času Kotleba odmieta, pričom teraz má na ženu a syna platiť 200 eur mesačne.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...