Fico: Ľudia sa delia na slušných a neslušných. Ten kto je volič Smeru, toho treba zatvoriť

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Budúcoročné parlamentné voľby na Slovensku sa môžu zdať ešte stále vzdialené, ale politický boj pred týmto dôležitým hlasovaním sa už dávno začal a o hlasy voličov sa budú uchádzať nielen politické stálice ale aj novovzniknuté strany. Medzi nimi aj ohlásená strana dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku, s ktorým expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico nemal nikdy dobré vzťahy.

Fico zaútočil na Kisku na tlačovke, ktorej časť uverejnil na svojom facebookovom profile. Hneď z úvodu krátkeho videa je zrejmé komu sú expremiérove slová adresované. 

„Dnes sa ľudia delia iba na slušných a neslušných. A na voličov a nevoličov Smeru. Ten kto je volič Smeru, toho treba zatvoriť, ten kto je nevolič, tak ten je hrdina,“ vraví Fico v úvode a kladie si rečnícku otázku, aká je ponuka na slovenskom „politickom trhu“. 

Nasleduje tvrdý útok proti dosluhujúcemu prezidentovi, ktorý oznámil vznik vlastnej strany po odchode z Grasalkovičovho paláca, aj keď ešte vlani tvrdil, že do straníckej politiky kvôli rozrastajúcej sa rodine nevstúpi. 

Slušní proti neslušným

„To pán Kiska je ten slušný človek, to je tá ponuka na trhu. Však on je v podstate jednoduchý človek, ktorý prišiel z nejakého podnikateľského prostredia, pochopil podstatu úžery, pochopil podstatu toho, ako sa dostať k nejakému pozemku, ako možno zobrať dane, ako sa voziť na lietadle. Tak on je slušný a ja neslušný alebo on je slušný a Kaliňák je neslušný. Pýtam sa kde je tá alternatíva, kde je ten variant?“ adresoval Fico otázku prítomným novinárom. 

Expremiér ďalej obhajuje svoju bývalú vládu, ktorú v pozmenenej podobe vedie premiér Peter Pellegrini. Fico tvrdí, že jeho bývalá a Pellegriniho súčasná vláda bola schopná vládnuť štyri roky v ťažkých podmienkach. Vyhlásil, že Smer chce až do marca 2020 klásť verejnosti otázku, kto je na Slovensku ten slušný a kto neslušný. 

Šéf Smeru na tlačovke nevynechal z politického útoku ani predsedu SaS a dosluhujúceho europoslanca Richarda Sulíka či lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča, s ktorými má dlhodobé spory. 

„Prečo mám akceptovať, že pán Sulík je slušný? Pretože, keď sa dostal do OLO Bratislava, prvé čo urobil bolo, tak sa okamžite hrabal k jednému pozemku, ktorý tam bol. Prečo mám akceptovať, že pán Matovič je slušný a my (Smer) sme neslušný,“ dodáva Fico v závere krátkeho úryvku z tlačovky Smeru.  Podľa zákona parlamentné voľby vyhlasuje predseda Národnej rady Slovenskej republiky najneskôr 110 dní predo dňom ich konania. Riadne 4-ročné volebné obdobie súčasnej vlády sa končí 5. marca 2020.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..