Vzbura proti Sulíkovi pokračuje. Vzniká platforma Demokratické jadro SaS

V strane Sloboda a Solidarita (SaS) vzniká názorová platforma Demokratické jadro SaS. Na tlačovej besede v bratislavskom sídle strany – Liberálnom dome, to oznámila časť členov SaS, ktorá sa nezúčastnila na dnešnom mimoriadnom kongrese stany vo Zvolene. Predsedu strany Richarda Sulíka vyzvali k sebareflexii.

Na kongrese sa nezúčastnili podpredsedovia SaS Ľubomír Galko, Jana Kiššová, predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová či poslanci NR SR za SaS Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda a Radoslav Pavelka. Do Zvolena nakoniec neprišli ani poslanci Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Peter Osuský.

Členovia strany tak vyjadrili svoj nesúhlas so spôsobom, akým bol mimoriadny kongres vo Zvolene zvolaný. Kongres dnes vo funkcii predsedu potvrdil doterajšieho šéfa strany Richarda Sulíka.

Podľa platformy Demokratické jadro SaS sa tretina členov na kongrese nezúčastnila, preto tvrdia, že Sulík nemá silný mandát a ten mu uplynie v riadnom období v júni na budúci rok.

Sulíka vo funkcii šéfa strany potvrdili na mimoriadnom kongrese vo Zvolene na ďalšie štyri roky, získal 135 hlasov zo 141 odovzdaných volebných lístkov, šesť hlasov bolo neplatných.

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...