Podnikanie na Slovensku sa podľa SaS stáva čoraz drahším

Jana Kiššová (Zdroj: SITA)


Podľa liberálov sme svedkami situácie, keď sa sociálne balíčky, populisticky zvyšovaná minimálna mzda či politické zásahy do cien energií odzrkadľujú v zastavovaní investícií na Slovensku.

Podnikanie na Slovensku sa podľa strany SaS stáva čoraz drahším. „Sme svedkami situácie, keď sa sociálne balíčky, populisticky zvyšovaná minimálna mzda či politické zásahy do cien energií odzrkadľujú v zastavovaní investícií na Slovensku,“ tvrdí opozičná strana. Tá tak reagovala na oznámenie spoločnosti Duslo Šaľa o zastavení všetkých rozvojových investícií.

Umelé a nekoncepčné opatrenia či politické rozhodnutia zvyšujú podľa liberálov okrem iných nákladov aj ceny elektriny. „To v konečnom dôsledku zaplatia občania. Dlhodobo to preto odsudzujeme a kritizujeme,“ uviedla podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Opozičná strana za riešenia nepovažuje ani súčasné návrhy vlády a koaličných politikov na zníženie cien energií. Opätovne opakuje, že je za ukončenie dotovania elektriny vyrobenej z uhlia a proti politickým zásahom, ktoré sa premietajú do cien elektriny.

Spoločnosť Duslo začiatkom septembra informovala, že zastavila všetky rozvojové investície. Dôvodom majú byť okrem iného zvyšujúce sa náklady na pracovnú silu ale aj vysoké ceny elektrickej energie. Chemický gigant pritom len prednedávnom avizoval investície. V zámeroch, ktoré predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), informoval o plánoch zaviesť do výroby nové typy granulovaného hnojiva s prídavkom lignitu a taktiež vybudovať výrobňu liadku vápenatého za približne 30 mil. eur.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...