Vstup do potravín výrazne obmedzia a otvorené budú aj iné typy obchodov, potvrdil Matovič

Zľava: Ján Mikas, Igor Matovič a Marek Krajčí (Zdroj: SITA)

V piatok na Slovensku potvrdili 23 nových prípadov ochorenia COVID-19. Na dnešnom brífingu to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. Krízový štáb zároveň informoval o nových opatreniach a uvoľnení tých doterajších.

Celkovo je na tak Slovensku 292 pozitívnych prípadov nového koronavírusu. Štátne laboratóriá v piatok otestovali 747 vzoriek. Negatívnych prípadov je na Slovensku spolu 6 119.

Ako Krajčí uviedol, do aktuálnych čísiel ešte nie sú zahrnuté odbery súkromných laboratórií, keďže sa zatiaľ nepodarilo prepojiť databázy.

Krízový štáb tiež prehodnotil otvorenie niektorých prevádzok. Od pondelka si tak nakúpime v záhradníctvach, galantériach, železiarstvach, v stavebninách či v predajniach elektroinštalačného materiálu.

Takisto bude zavedený limit na počet zákazníkov v predajni. V rovnako čase bude môcť byť v obchode len jeden zákazník na 25 metrov štvorcových plochy.

Kontroverzné meranie telesnej teploty pred vstupom do supermarketov ostalo v rovine odporúčania. Potvrdil to hlavný hygienik Ján Mikas.

Po novom bude tiež zakázaný voľný predaj respirátorov. „Budú sa cielene poskytovať tým, ktorým to potrebujú: zdravotníkom a príslušníkom silových zložiek,“ nechal sa počuť šéf rezortu zdravotníctva.

— SITA/TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK S


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník S. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK S — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...