Beblavý naštval Matoviča. Chcel odvolanie Pellegriniho, no do parlamentu neprišiel

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Hoci sa posledné týždne zdalo, že nezhody medzi koalíciou PS/Spolu a etablovanou opozíciou sú minulosťou, dnes sa objavil nový problém. Líder OĽaNO na Facebooku pomerne ostro skritizoval Beblavého a Trubana za ich pasivitu pri riešení kľúčových otázok v súvislosti s Monikou Jankovskou, Marianom Kočnerom a odvolávaním predsedu vlády Petra Pellegriniho.

Mne sa asi sníva, pred hodinou mali Beblavý a spol. tlačovku pred parlamentom o tom, ako dnešné odvolávanie podporujú,” píše Igor Matovič.

No podľa údajov päť z osem poslancov a terajších členov PS/Spolu na kľúčové hlasovanie dôležité pre otvorenie schôdze do Národnej rady neprišlo, vrátane Miroslava Beblavého, čo nakoniec prispelo k tomu, že zákonodarný zbor nebol uznášaniaschopný.

Udialo sa to aj napriek tomu, že šéf Spolu 28.08.2019 povedal k problematike nasledovné: „Tak ako vždy, naši poslanci podporia odvolanie vlády, pretože sme presvedčení, že je to zlá vláda pre Slovensko a nemá našu dôveru. To znamená, že my tam určite prídeme a zahlasujeme za jej odvolanie.”

Matovič tento prístup a údajné nesplnenie sľubu okomentoval tak, že „najlepšie slová sú skutky“ a pripojil posmešnú fotografiu vystrihnutú zo včerajšieho propagačného videa progresívcov.

Na nej možno vidieť Trubana a Beblavého v aute a pridaný popis „keď odvolávajú premiéra, rieši sa Kočner, odišla Jankovská ale ty nemáš čas, lebo šoféruješ.“

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...