Vallo nakúpil rúška ešte drahšie ako Kičura, nákup obhajuje časovým stresom

Matúš Vallo (Zdroj: SITA)

Pár dní po nákupe jednorazových rúšok Správou štátnych hmotných rezerv pod vedením nominanta Smeru Kajetána Kičuru, ktoré označila Transparency International Slovensko za predražený, upozorňuje mimovládna organizácia na ďalší prehnane drahý nákup. Tentokrát ide o obstaranie rúšok mestom Bratislava pod vedením primátora Matúša Valla.

Najdrahšie rúška kupovala Bratislava podľa Transparency od bývalého policajného viceprezidenta Jána Vaľa, respektíve od Jamini A, ktorá sídli v jeho dome.

Bratislavský magistrát pod Vallovým vedením kúpil 45-tisíc kusov rúšok po 2,2 eura za kus (bez DPH). To je ešte viac ako dala za jedno rúško Správa štátnych hmotných rezerv. Tá ich 190-tisíc kusov nakúpila od firmy Green Day funkcionára SNS Slavomíra Leyseka v jednotkovej cene 1,71 eura (bez DPH) a aj za to čelila kritike a šéf SŠHR Kajetán Kičura bol vládou odvolaný.

„Premrštenú cenu rúška, ktoré v normálnych časoch stojí 2 centy, Bratislava obhajuje časovým stresom. Magistrát sa snažil zabezpečiť v sobotu 14. marca ochranné pomôcky, aby s nimi mohli už v pondelok nastúpiť do práce zamestnanci hlavného mesta a jeho organizácií. Jamini A bola podľa hovorcu Petra Bublu jednou z desiatok spoločností oslovených mestom v snahe získať pomôcky čo najskôr,“ uvádza Transparency.

Bratislava si od Jamini A. objednala spolu až 75-tisíc rúšok. Po úvodnej dodávke 45-tisíc kusov sa podľa hovorcu Petra Bublu rozhodla ďalší predražený tovar neodobrať. Vo výsledku dopadlo hlavné mesto vraj lepšie, pretože sa mu podarilo uskutočniť aj ďalší nákup 122-tisíc kusov rúšok v jednotkovej cene 0,39 eura (bez DPH) s dlhšou lehotou dodania.

NAJDRAHŠIE RÚŠKA KUPOVALA BRATISLAVA – OD BÝVALÉHO POLICAJNÉHO VICEPREZIDENTA 😷V čase prepukajúcej epidémie…

Gepostet von Transparency International Slovensko am Freitag, 27. März 2020

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK S


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník S. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK S — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...