Čaputová sa stala Európskou osobnosťou roka, dôvod nie je známy

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Budúcu reprezentantku nášho štátu ocenili v rámci projektu European Leadership Awards, ktorý zastrešuje spravodajský portál Euronews a Európsky obchodný samit (EBS). Slúži na pochválenie mimoriadnych úspechov v oblasti politiky, obchodu a inovácií.

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla 5 členná porota, pričom najväčšími konkurentmi pre Zuzanu Čaputovú boli mladá švédska klimatická aktivistka Greta Thunberg a bývalý reprezentant Francúzska vo futbale, Lilian Thuram, ktorý dnes figuruje na poste vyslanca UNICEF a jeho agendou je boj proti rasizmu.

Čaputová pritom nebola jedinou političkou, ktorá bola toho dňa ocenená. V kategórii Európsky líder roka bodoval Jean-Claude Juncker, ktorý zastáva post predsedu Európskej komisie a v minulosti sa zviditeľnil najmä svojimi alkoholovými excesmi, otváracou rečou pri novovybudovanej soche Karla Marxa vo filozofovom rodnom meste Trier či titulovaním maďarského premiéra Viktora Orbána za „diktátora.“

Na sociálnej sieti twitter sa nastupujúca prezidentka vyjadrila, že je týmto úspechom „poctená“ a ocenenie „slúži ako povzbudenie pre jej budúcu prácu.“ Predtým priamo na ceremoniáli v nahratom ďakovnom príhovore upozornila na to, že jej krajina „čelí rôznym výzvam ako napríklad rast populizmu, falošné správy či šírenie zla a nenávisti.“ Slávnostný ceremoniál sa odohrával v populárnom konferenčnom centre v Paláci Egmont, ktorý sa nachádza v Bruseli.

Pokiaľ vás zaujíma, za aké konkrétne skutky dostala Zuzana Čaputová toto ocenenie, k žiadnemu vyčerpávajúcemu výpočtu a zdôvodneniu sa nedostanete. Nezaznelo ani pri samotnom odovzdávaní a ani po ňom. Teda v prípade, že nepokladáte za dostatočne významný skutok narušenie euroskeptického konsenzu v rámci formátu V4.

Cena Európska osobnosť roka bola v tomto prípade udelená političke, ktorá političkou v praxi ešte ani nie je. V malej konferenčnej miestnosti jej ju odovzdala bruselská elita nie za merateľné zásluhy, ale za budúcu lojalitu voči jej doktríne. Pôsobí samoúčelne a o vážnosti celej „korunovácie“ svedčí aj to, že ani jedna z moderátoriek nevedela vysloviť meno našej prezidentky.

Každopádne, gloriola okolo hlavy pani „Kapoutovej“ je zdá sa opäť o čosi žiarivejšia.

Misia je teda splnená.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zákaz herní a kasín v Nitre získal dostatok právoplatných podpisov

Zákaz herní a kasín v Nitre získal dostatok právoplatných podpisov

Pod petíciou za zákaz herní a kasín v Nitre bol dostatok právoplatných podpisov obyvateľov mesta. Potvrdila to kontrola, o ktorej minulý týždeň pre pochybnosti prokurátora rozhodlo mestské zastupiteľstvo. Petícia viedla mestských poslancov k prijatiu nariadenia o úplnom zákaze..

Horí výrobná hala v Šuranoch

Horí výrobná hala v Šuranoch

Už viac ako tri hodiny zasahujú hasiči pri požiari výrobnej haly v Šuranoch v okrese Nové Zámky. Horieť začalo krátko..