Igor Matovič sa cíti nedocenený. A hovorí, že ho to serie

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Igor Matovič nastúpil do úradu v najzložitejšej situácii v ponovembrovej histórii Slovenska. Jeho silný mandát by mu však mal dodať relatívnu psychickú pohodu. Tento predpoklad sa zatiaľ javí ako mylný.

O tom, čo novozvolený premiér urobil alebo neurobil a aký efekt to malo, sa toho posledné dni popísalo viac ako dosť. Menšia pozornosť sa však venovala tomu, ako sa cíti.

Sčasti sme na to prišli aj sami, keď do týždeň starej diskusnej relácie zabudol prísť načas, nevedel, aký je deň, tykal moderátorke, pozval ju na kávu a rúško si nasadil až v štúdiu.

Utvrdili sme sa v tom v momente, keď sa kvôli tomu, že zaspal, o pol hodinu odložilo podpísanie azda najdôležitejšieho dokumentu, aký naša republika pozná – koaličnej zmluvy.

A korunovala to tlačovka pri čítaní vládnych opatrení, na ktorej sa takmer rozplakal, čo nebol jediný jej problém.

Súvisiaci článok:

Podnikatelia si musia počkať. Štát podľa Matoviča nevie, čo si môžeme dovoliť

Ako sa teda náš najvyššie postavený politik cíti? Po týchto indíciách nám to v podstate prezradil sám. Hoci, ako píše – už šiesty deň vkuse robí, čo môže – cíti sa v nepohode a nedocenený.

„Nezaujíma ich, že od vymenovania v sobotu o 13h mám za tento týždeň k tejto chvíli odrobených 86 hodín… Nezaujíma ich, že s laboratóriami som mal tento týždeň už tretie rokovanie… Nezaujíma ich, že tých 15 minút meškania sme dohadovali posledné detaily dohody,“ sťažuje sa.

A ako dodáva, „serie“ ho to.

Či je toto komunikácia, ktorá by sa prepiekla iným politikom, nechávam na čitateľa.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Igor Matovič sa cíti nedocenený. A hovorí, že ho to serie

Igor Matovič sa cíti nedocenený. A hovorí, že ho to serie

KOMENTÁR Igor Matovič nastúpil do úradu v najzložitejšej situácii v ponovembrovej histórii Slovenska. Jeho silný mandát by mu však mal dodať relatívnu psychickú pohodu. Tento predpoklad sa zatiaľ javí ako mylný. O tom, čo novozvolený premiér urobil alebo neurobil a aký efekt..