Žena pracujúca na Slovensku sa zriekla islamu. Chceli ju za to zavraždiť

Mohammed P. a Darya K. S. (Zdroj: National Crime Agency)

V moci britskej polície sa aktuálne nachádza dvojica mužov, ktorá plánovala zavraždiť 25-ročnú ženu s doposiaľ neznámou totožnosťou žijúcu v Rakúsku a pracujúcu na Slovensku. Motívom konania malo byť jej zrieknutie sa moslimskej viery. O prípade informovala Polícia SR na svojom facebookovom účte.

Mohammeda G. P. a Daryu K. S, pôvodom z Afganistanu, zatkla pred dvomi dňami britská polícia aj za účasti príslušníkov slovenskej Národnej kriminálnej agentúry. Súbežne s tým boli na území Slovenska vykonávané rôzne zaisťovacie úkony.

Mužov mala z prípravy obzvlášť závažného zločinu usvedčovať mobilná aj internetová komunikácia.

Podľa slov našej polície si dolapenie Afgáncov vyžiadalo súčinnosť viacerých zainteresovaných zložiek. Od okamihu získania informácie o pripravovanom skutku bolo vykonané rozsiahle vyšetrovanie v rámci ktorého boli dôkazy zadovažované aj vďaka vynikajúcej spolupráci s policajtmi národnej kriminálnej agentúry Veľkej Británie, justičnými a policajnými orgánmi Rakúskej republiky, Eurojustu a veľvyslanectva Veľkej Británie na Slovensku,“ píše sa v príspevku

Na osoby bol zo strany Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vydaný európsky zatýkací rozkaz a 12. septembra bude britský súd vykonávať ďalšie úkony spojené s ich vydaním na Slovensko, kde sa by sa malo rozhodnúť o ich ďalšom osude.

MIMORIADNE: ŽENA SA ZRIEKLA ISLAMU, CHCELI JU ZA TO ZAVRAŽDIŤVyšetrovateľom národnej protizločineckej jednotky NAKA P…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 5. septembra 2019

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Talianska pošta pre pretrvávajúce šírenie koronavírusu a v záujme bezpečnosti s okamžitou platnosťou pozastavila doručovanie do rizikových obcí a oblastí v Taliansku. Preto Slovenská pošta, rovnako ako aj iné poštové podniky sveta, pristúpila k pozastaveniu prijímania zásielok, ktoré..