Cudzinci do Číny nebudú môcť vstúpiť, rastie počet importovaných prípadov koronavírusu

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Všetci cudzí štátni príslušníci nebudú môcť od soboty vstúpiť na územie Číny. Nové opatrenie, ktoré sa týka aj osôb s povolením na pobyt, vo štvrtok v noci oznámilo čínske ministerstvo zahraničia. Dočasne pozastavený bude aj bezvízový tranzit.

Výnimku pri zákaze majú zahraniční diplomati a o víza tiež môžu požiadať cudzinci prichádzajúci do Číny za účelom “nevyhnutných ekonomických, obchodných, vedeckých alebo technologických aktivít” alebo z dôvodu mimoriadnych humanitárnych potrieb.

Rozhodnutie prišlo v čase pribúdania nových prípadov, ktoré sú importované. Národná zdravotná komisia v piatok informovala, že evidujú 55 nových prípadov respiračného ochorenia COVID-19, spôsobeného novým koronavírusom, z toho 54 z nich sú osoby, ktoré nedávno prišli zo zahraničia. Zo stredočínskeho mesta Wu-chan, kde sa v decembri koronavírus pôvodne objavil, nehlásia žiadne nové prípady.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Babiš navrhol Trumpovi, aby nariadil povinné nosenie rúšok

Babiš navrhol Trumpovi, aby nariadil povinné nosenie rúšok

Český premiér Andrej Babiš odporučil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby v rámci úsilia spomaliť šírenie nového koronavírusu nariadil povinné nosenie rúšok na tvár. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter mu napísal, aby v Spojených štátoch skúsili "bojovať s..