Slovensko mohlo získať 200-tisíc testov, nakoniec ich majú Česi

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Státisíce testov, ktoré mohli putovať na Slovensko, skončili v Čechách. Vláda Igora Matoviča o ne nakoniec neprejavila záujem.

Slovenská republika mohla mať k dispozícii 200-tisíc testov na koronavírus, nakoniec však putovali do Čiech. Vláda sa podľa Hospodárskych novín nestihla vyjadriť, že by o ne mala záujem.

Testy objednala Asociácia laboratórií, pričom ešte začiatkom týždňa informoval premiér Matovič, že by mohli doraziť v najbližších dňoch. 

Matovič: Odmietli sme ich schválne

Premiér Igor Matovič neskôr uviedol, že testy odmietli schválne, lebo boli nevyhovujúce.

Slovensko podľa Igora Matoviča nevyjadrilo záujem o testy preto, lebo vraj nevyhovovali laboratóriám Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ).

Máme dosť testov?

Úrad sa podľa premiéra rozhodol ísť vlastnou cestou a testy zabezpečí vo vlastnej réžii. „Výhľadovo sa vieme dostať na štyritisíc testov denne,“ uviedol Matovič, pričom zatiaľ sú kapacity štátnych laboratórií aj so súkromníkmi okolo 2-tisíc testov denne.  

Súkromné laboratóriá vedia robiť približne 1 200 testov denne, zatiaľ čo štátne asi tisíc. V najbližších dňoch a týždňoch budú tieto kapacity rozširovať, dodal premiér, pričom od budúceho pondelka by mala byť spoločná kapacita na 3-tisíc testoch za deň.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK S


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník S. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK S — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Už nám berú aj právo protestovať, varuje komentátor Dag Daniš

Už nám berú aj právo protestovať, varuje komentátor Dag Daniš

Zákaz zhromažďovať sa na verejnosti či hrozba kriminalizácie a straty finančnej pomoci v prípade blokády. Komentátor Dag Daniš upozorňuje, že slovenskí občania prichádzajú o jedno zo základných práv v rámci právneho štátu – právo protestovať. Prichádzame o jedno z najdôležitejších práv v demokracii – právo protestovať,..