Česi aj napriek zlej situácii pomôžu Talianom a Španielom. Pošlú im ochranné odevy

Jan Hamáček (Zdroj: SITA)

Česká vláda vo štvrtok ponúkla 10-tisíc ochranných odevov pre zdravotníkov v Taliansku a Španielsku, dvoch krajinách, ktoré sú momentálne najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

O tomto rozhodnutí českej vlády vo štvrtok informoval minister vnútra Jan Hamáček. “Môžeme si to dovoliť a oni to naliehavo potrebujú,” vysvetľoval toto sympatické gesto Hamáček. Minister zahraničných vecí Tomáš Petříček informoval, že je už v kontakte s veľvyslanectvami oboch krajín a rieši s ich predstaviteľmi, ako tieto ochranné odevy odovzdať.

Praha tak aj v ťažkých časoch prejavuje solidaritu s ostatnými európskymi národmi, na rozdiel od viacerých iných európskych štátov, ktoré naopak vo veľkom prijímajú obmedzenia a zákazy vývozu liekov a zdravotníckeho či iného potrebného materiálu za hranice krajiny.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Taliansko v sobotu dosiahlo ďalší smutný míľnik, v dôsledku nového koronavírusu tam zomrelo už 10 023 ľudí. Informovala o tom tamojšia civilná ochrana. V najhoršie zasiahnutej krajine na svete v priebehu 24 hodín zaznamenali 889 nových úmrtí, v..