Ministerstvo školstva spustilo poradenské centrum. Bude radiť učiteľom a rodičom

Branislav Gröhling (Zdroj: SITA)

Ministerstvo školstva spustilo poradenské call centrum, na ktoré sa môžu obrátiť učitelia a rodičia s otázkami k aktuálnej mimoriadnej situácii. Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR), počet liniek je obmedzený a môže sa tak stať, že pri veľkom nápore sa občania nebudú môcť dovolať. Odborníkom však môžu napísať aj mail.

Ministerstvo podotýka, že call centrum bude môcť vybaviť v priemere 50 až 70 hovorov za hodinu. Priblížilo, že momentálne disponuje piatimi pracovníkmi, ktorí dnes ukončili školenie, aby vedeli adekvátne reagovať na otázky učiteľov aj verejnosti. Otázky, na ktoré nebudú vedieť odpovedať, zosumarizujú a posunú kompetentným zamestnancom rezortu školstva.

Počet poradenských liniek je obmedzený, a tak sa môže stať, že pri veľkom nápore sa občania nebudú môcť hneď dovolať. Rezort školstva preto odporúča kontaktovať jeho zamestnancov prostredníctvom emailu, na ktorý im bude doručená odpoveď.

„Chcem, aby rezort školstva bol inštitúciou, ktorá bude nápomocná rodičom, žiakom aj ľuďom pôsobiacim v školstve. Sme tu preto, aby sme vytvorili oporný systém pre školy, rodičov aj žiakov a v tejto výnimočnej situácii to považujem za obzvlášť dôležité,“ priblížil minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Odborníkom môžu záujemcovia telefonicky kontaktovať od 8:00 do 16:00 na bezplatné číslo 0800 138 033 alebo napísať im na e-mailovú adresu [email protected]

Rezort nie je jediný

Súvisiaci článok:

Minister školstva bude môcť posunúť termín či zrušiť záverečné skúšky na školách

Poradenský servis pre materské, základné a stredné školy dnes spustil aj Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ). Školy sa na neho môžu obrátiť so svojimi otázkami z oblasti štátnych vzdelávacích programov a vzdelávacích štandardov prostredníctvom e-mailu [email protected] alebo priamo na konkrétnych odborníkov podľa zamerania od oblasti slovenského jazyka a literatúry, cez oblasť matematiky, predprimárneho vzdelávania po oblasť problematiky učebníc.

Od stredy 25. marca funguje tiež portál Učíme na diaľku, ktorý má pomôcť učiteľom, rodičom a žiakom zvládať dištančné vzdelávanie. Na tvorbe stránky sa okrem ministerstva podieľali aj Slovenská komora učiteľov (SKU), Centrum inkluzívneho vzdelávania, To dá rozum, Komenského inštitút či iniciatíva Deti nepočkajú spolu so zástupcami Inštitútu vzdelávacej politiky.

Bez školy už dva týždne

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť.

Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 226 prípadov koronavírusu.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

6 sudcov sa vzdalo funkcie

6 sudcov sa vzdalo funkcie

Do Kancelárie prezidentky Slovenskej republiky doručili listy, ktorými sa viacerí sudcovia a sudkyne vzdali svojej funkcie. Ide..