V Spojených štátoch zastrelili muža, ktorý plánoval útok na nemocnicu

Prázdne ulice v Kansas City v štáte Missouri - ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Extrémista sa tak rozhodol po tom, ako miestne úrady nariadili obyvateľom zostať doma a zabrániť tak šíreniu koronavírusu.

Polícia v americkom štáte Missouri zastrelila muža, ktorý plánoval spáchať útok na tamojšiu nemocnicu. Informoval o tom americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Polícia postrelila 36-ročného podozrivého počas zatýkania v meste Belton. Pacient podľahol zraneniam po prevoze do nemocnice.

Timothy R Wilson údajne zvažoval niekoľko cieľov útoku ako napríklad mešitu, synagógu alebo školu, ktorú navštevuje veľa študentov tmavej pleti. Napokon sa rozhodol pre nemocnicu po tom, ako miestne úrady nariadili obyvateľom zostať doma a zabrániť tak šíreniu koronavírusu.

Podozrivého sledovali už niekoľko mesiacov a predstavitelia FBI ho označili za “potenciálne nebezpečného extrémistu”, ktorého podozrievali z rasovej a náboženskej nenávisti. Podľa agentov “spravil všetky kroky na získanie materiálu potrebného na zostavenie bomby”.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Covid-19 si v Taliansku vyžiadal už vyše 10-tisíc obetí

Taliansko v sobotu dosiahlo ďalší smutný míľnik, v dôsledku nového koronavírusu tam zomrelo už 10 023 ľudí. Informovala o tom tamojšia civilná ochrana. V najhoršie zasiahnutej krajine na svete v priebehu 24 hodín zaznamenali 889 nových úmrtí, v..