Kanadský výrobca športového náčinia mení produkciu, výrobu podriadi potrebám zdravotníkov

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne kroky. Presne takou zásadou sa riadi kanadská spoločnosť Bauer, v ktorej portfóliu je prioritne športové náčinie a ochranné pomôcky. Zástupcovia firmy ponúkli zmenu výroby na ochranné pomôcky pre lekárov, zdravotné sestry a ďalšie zložky v prvej línii boja proti pandémii koronavírusu.

O tieto prostriedky už prejavili záujem bezpečnostné zložky v meste Montreal. Informuje o tom portál TSN.ca.

Dve fabriky v Severnej Ameriky čoskoro čaká poriadna zmena. “Sme spoločnosť, ktorá sa zameriava na ochranné prostriedky. Povedali sme si teda, prečo by sme sa nemohli teraz zamerať na potreby nemocníc?” vysvetlil viceprezident firmy pre inováciu produktov Dan Bourgeois. Dodal, že spoločnosť sa pokúsi denne vyrobiť 2000 plastových ochranných štítov tváre.

Spoločnosť touto zmenou nechce generovať zisk, preto všetky ochranné prostriedky ponúka iba za výrobné náklady. “Cítime, že aj my môžeme svojou troškou prispieť k boju proti ochoreniu COVID-19. Zároveň ponúkneme zamestnancom prácu, aby nesedeli doma bez finančného príjmu,” ozrejmilo vedenie spoločnosti.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...