VIDEO Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ, hovorí Fico

Robert Fico (Zdroj: Facebook.com)

Predseda strany Smer zverejnil na sociálnej sieti video komentujúce nedávne zbavenie mandátu poslanca strany ĽSNS Milana Mazureka. Tvrdí, že rozsudok súdu síce rešpektuje, avšak považuje ho za ovplyvnený médiami a jeho výsledkom bude utešený rast preferencii kotlebovcov.

„Smer-SD je strana s jasnou protifašistickou orientáciou,“ začína Róbert Fico svoj príhovor vo videu. Fico tvrdí, že nebyť ich, pamätníky SNP na Slovensku by boli zaprášené a nemali by sme 9. september ako pamätný deň.

Napriek tomu podotýka, že predsedovi Ľudovej strany Naše Slovensko Marianovi Kotlebovi môžu len závidieť. Podľa jeho názoru sú to najmä médiá a tretí „slniečkársky“ sektor, ktoré mu naháňajú percentá.

Ako spraviť z Mazureka mučeníka

Fico poukazuje na fakt, že rôzne mediálne prenasledovanie môže mať pozitívny vplyv na preferencie kotlebovcov. Rovnako si myslí, že súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie podľa skutočných dôkazov.

Sám hovorí, že rozsudok súdu, ktorý tento týždeň odsúdil poslanca ĽSNS Milana Mazureka, rešpektuje, avšak vníma ho, ako mediálne ovplyvnený. Podľa expremiéra totiž poslanec povedal len to, čo si myslí väčšina krajiny.

„Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu,“ hovorí s tým, že „ak má byť rozsudok najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov.“

Máme sa báť povedať pravdu?

Podľa predsedu Smeru sa nemôžeme báť povedať, že podporujeme policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, aký bol napríklad v Moldave nad Bodvou. „To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ pýta sa na expremiér.

Nakoniec uzatvára svoj komentár výrokom, že ak sú súdy a orgány také aktívne pri Mazurekových výrokoch, mali by sa rovnako aktívne pozrieť aj na výroky Michala Trubana o drogách.

Protifašistická orientácia strany SMER – SD je úplne jasná a nemenná.

Protifašistická orientácia strany SMER – SD je úplne jasná a nemenná, ale odsúdenie poslanca NR SR za to, že povedal, čo si takmer všetci myslia, je len naháňanie vody na mlyn extrémizmu.

Uverejnil používateľ Robert Fico Štvrtok 5. septembra 2019

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...