Trapas, Sulík si pomýlil lietadlá. Klamár, ktorý by mohol hrať v komédii, komentuje analytik

Richard Sulík s lietadlom Antonov An-124 Ruslan (Zdroj: SITA)

Do Bratislavy priletelo slovenské lietadlo z Istanbulu, ktoré priviezlo tony zdravotníckeho materiálu a ktoré vyslala súčasná vláda. Zhruba tak znel odkaz, ktorým sa na Facebooku pochválil nový minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), pričom pripojil aj fotografiu lietadla. Má to však 3 „menšie“ problémy. Lietadlo nebolo slovenské, nepriletelo z Istanbulu a neposlala ho súčasná vláda. Bezpečnostný analytik Milan Žitný za tento prešľap Sulíkovi nič nedaroval.

„Dorazilo 74 ton zdravotníckeho materiálu. Zásielka dlho čakala v Istanbule, ale nemáme času nazvyš. Preto sme poslali slovenské lietadlo a pred chvíľou som ho bol privítať plné toho, čo najviac potrebujeme. Verím, že pomôže,“ napísal líder SaS a minister hospodárstva na sociálnej sieti k pripojenej selfie fotke s lietadlom na bratislavskom letisku.

Nie, takéto lietadlá Slovensko nemá

Lietadlo, ktorým sa Sulík pochválil, však celkom očividne nie je slovenské, ale ukrajinské. Ide o typ Antonov An-124 Ruslan, teda jedno z najväčších dopravných lietadiel na svete, ktorým Slovenská republika nedisponuje.

Dokonca aj na stroji na Sulíkovej fotografii sú zreteľne vidieť typické ukrajinské farby (modrá a žltá). Navyše, lietadlo neletelo z Istanbulu, ale až z Číny a v neposlednom rade, jeho prílet vybavila ešte odchádzajúca vládna garnitúra. Keď si Sulík svoj omyl uvedomil, príspevok upravil, čo následne priznal aj v komentároch pod ním.

DORAZILO 74 TON ZDRAVOTNÍCKEHO MATERIÁLUNemáme času nazvyš. Bol som privítať lietadlo z Číny plné toho, čo dnes najviac potrebujeme. Verím, že pomôže.

Gepostet von Richard Sulik am Mittwoch, 25. März 2020

Pristáli dve, Sulík si ich pomýlil

Spomínaný Antonov včera na Slovensko doručil zásielku 74 ton zdravotníckeho materiálu z Číny. Materiál objednal ešte odchádzajúci šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura, ktorého sa premiér Igor Matovič rozhodol odvolať. Podľa slov Kičuru dokonca išlo pre Slovensko o najväčšiu logistickú operáciu za posledných 20 rokov.

Sulík mal v pôvodnom príspevku zrejme na mysli vládny špeciál, ktorý doviezol z Turecka 100 000 kusov respirátorov FFP3, ktoré objednalo Ministerstvo vnútra SR. Ten nám pre prieťahy v colnom konaní nechala spoločnosť DHL na instanbulskom letisku a vyzdvihnúť ho preto muselo štátne lietadlo. Tento stroj však na letisku M. R. Štefánika pristál v noci z utorka na stredu.

Žitný: Sulík by mohol hrať v americkej trápnej komédii

Počínanie Richarda Sulíka kritizoval aj bezpečnostný analytik Milan Žitný. „Tento pán novopečený minister by mohol z fleku hrať v US trápnej komédii typu ‚Ešte väčší blbec než sme si doteraz mysleli.. ‘ Pardon za výraz, ale žiada sa tu len expresívny slovník,“ napísal Žitný na Facebooku.

„Zrejme ho niekto po zverejnení prvého statusu upozornil, že to nie je slovenské lietadlo, takže on ho nemohol poslať po zásielku, takže ešte aj klamár v priamom prenose. Zmenil status, ale screenshot nepustí,“ uzavrel.

Pochybenie si v komentároch pod statusom priznal aj samotný minister hospodárstva.

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK S


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník S. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK S — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Korčok navštívil ČR, rokoval aj o režime na hraniciach

Korčok navštívil ČR, rokoval aj o režime na hraniciach

Vzájomné vzťahy SR a ČR ako aj režim na spoločných hraniciach boli témami rokovaní ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nom. SaS) v Českej republike. Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, s..