V Taliansku pribudlo takmer 700 obetí

Bergamo 25.03.2020 (Zdroj: SITA)

V Taliansku za posledných 24 hodín zaznamenali 683 úmrtí na respiračné ochorenie COVID-19 a 5 210 nových pozitívnych testov na koronavírus. Predpovede o tom, že počet nových potvrdených prípadov by mal už medzi jednotlivými dňami kontinuálne klesať, sa tak zatiaľ ukázali ako príliš optimistické.

Medzi pondelňajším a utorňajším večerom napríklad zaznamenali “len” 3 612 nových potvrdených prípadov. Celkovo sa v Taliansku doteraz zistila nákaza koronavírusom už u 74 386 ľudí, z nich 7 503 zomrelo.

Počet obetí je v Taliansku už viac ako dvojnásobne vyšší ako bol v Číne, odkiaľ sa nákaza do sveta rozšírila. Pri zohľadnení krivky úmrtí a pribúdania potvrdených prípadov by sa Taliansko v priebehu jedného či dvoch dní malo podľa všetkého stať aj krajinou s najvyšším počtom potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Aktuálne je krajinou s najvyšším počtom pozitívnych testov na koronavírus stále Čína, kde ich bolo doteraz 81 218.

Taliansko má v porovnaní so všetkými ostatnými zasiahnutými krajinami alarmujúco vysoký, už vyše 10-percentný, podiel mŕtvych v porovnaní s celkovým počtom osôb, u ktorých sa potvrdila nákaza.

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už vyše 452-tisíc ľudí a 20 494 osôb ochoreniu podľahlo. V počte mŕtvych za Talianskom nasleduje Španielsko s 3 445, Čína s 3 281, Irán s 2 206, Francúzsko s 1 100, Spojené štáty so 827 a Veľká Británia so 422 obeťami.

Rakúsko hlási 31 obetí a 5 560 nakazených, Poľsko štrnásť obetí a 1 031 nakazených a Maďarsko desať obetí a 226 nakazených. V Českej republike zaznamenali už šesť obetí a nákaza sa potvrdila u 1 654 ľudí, Ukrajina hlási štyri obete a 113 nakazených a na Slovensku bolo doteraz pozitívnych testov 216.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Babiš navrhol Trumpovi, aby nariadil povinné nosenie rúšok

Babiš navrhol Trumpovi, aby nariadil povinné nosenie rúšok

Český premiér Andrej Babiš odporučil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby v rámci úsilia spomaliť šírenie nového koronavírusu nariadil povinné nosenie rúšok na tvár. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter mu napísal, aby v Spojených štátoch skúsili "bojovať s..