Rezort zdravotníctva zakázal vývoz liekov, zdravotníckych pomôcok a diagnostických zdravotníckych pomôcok

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (Zdroj: SITA)

Ministerstvo zdravotníctva v súvislosti s opatreniami týkajúcimi sa ochorenia COVID-19 zakázalo vývoz liekov, zdravotníckych pomôcok a diagnostických zdravotníckych pomôcok do zahraničia. Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, na Slovensku tak platí stop vývozu týchto položiek do zahraničia.

Týmto opatrením chceme pacientom na Slovensku zabezpečiť prístup k liekom a zdravotníckym pomôckam a zamedziť tak prípadnému riziku ich nedostatku,“ vysvetlil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Zákaz sa nevzťahuje na držiteľov povolení na výrobu liekov vyrábaných na území Slovenska pre iný štát.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Petržalka spustila donášku obedov pre seniorov

Petržalka spustila donášku obedov pre seniorov

Mestská časť Bratislava - Petržalka spustila donášku obedov pre seniorov. V snahe nevystavovať seniorov riziku nákazy koronavírusom sa Petržalka rozhodla počas krízového obdobia zabezpečovať donášku stravy do domácností všetkým seniorom odoberajúcim obedy, teda aj tým, ktorí si ich..