Česko má 5 obetí koronavírusu

Česi nad 65 rokov pred vchodom do potravín (Zdroj: SITA)

V Českej republike zomrelo už päť osôb nakazených novým koronavírusom. Informuje o tom spravodajský portál iDnes.cz s tým, že v stredu zomreli dvaja muži, ktorí mali aj iné zdravotné problémy.

Jedným zo zosnulých je 83-ročný muž z Prahy, ktorý bol hospitalizovaný v Nemocnici Na Bulovce. V tomto zariadení je to už druhá obeť koronavírusu. Druhý zosnulý je 88-ročný muž zo Stredočeského kraja, ktorý sa liečil doma.

V utorok zomreli dvaja ľudia s koronavírusom. V pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici skonala 71-ročná žena, ktorá mala chronickú obštrukčnú chorobu pľúc, v Havířove zase 45-ročný muž s rozsiahlym nádorovým ochorením. Prvá obeť koronavírusu – 95-ročný muž s ďalšími zdravotnými problémami – zomrela Na Bulovce v nedeľu.

Česká republika má už 1 497 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Desať ľudí sa doteraz vyliečilo. Celkovo tam otestovali už 22 600 ľudí.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Babiš navrhol Trumpovi, aby nariadil povinné nosenie rúšok

Babiš navrhol Trumpovi, aby nariadil povinné nosenie rúšok

Český premiér Andrej Babiš odporučil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby v rámci úsilia spomaliť šírenie nového koronavírusu nariadil povinné nosenie rúšok na tvár. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter mu napísal, aby v Spojených štátoch skúsili "bojovať s..