Priority novej vlády sú známe – zrušenie trinástych dôchodkov či peniaze pre komediantov, píše Anton Hrnko

Anton Hrnko (Zdroj: SITA)

Priority novej vlády? Dokončenie nákupu amerických stíhačiek napriek veľkej kritike pred voľbami či zrušenie trinástych dôchodkov. Tak to vidí exposlanec a podpredseda SNS Anton Hrnko, ktorý v príspevku na sociálnej sieti ‚predpovedá’ činnosť exekutívy.

Podľa exposlanca a podpredsedu SNS Antona Hrnka ešte ani neuschol atrament na podpisoch novej koaličnej zmluvy, ale je isté, že nikto nezastaví nákup stíhačiek od Spojených štátov. Pre predsedu NR SR a predsedu hnutia Sme Rodina Borisa Kollára to dokonca má byť priorita.

„Hlavná vec, že si celú svoju volebnú kampaň založili na kritike nákupu údajných šrotov z USA,“ komentuje to Hrnko, pričom verí, že proti zrazu nebude ani Jaroslav Naď, ktorého považuje za lobistu švédskej konkurenčnej stíhačky Gripen.

UŽ VIEME, ČO BUDÚ PRIORITY NOVEJ VLÁDYEšte ani poriadne neuschli podpisy na novej koaličnej zmluvy a až sme sa z…

Gepostet von Anton Hrnko am Dienstag, 24. März 2020

Stíhačky sú zrazu v poriadku

Hrnko ďalej kritizuje aj údajnú prioritu splnenia záväzku NATO, podľa ktorého by sme mali dávať 2 % HDP na obranu. „Som síce presvedčený, že bývalá vláda by sa v súvislosti s koronavírusom tohto záväzku dočasne vzdala, lebo to nie je nariadenie, ale iba odporúčanie, ku ktorému sme sa prihlásili,“ podotýka národniar. Súčasná vláda to však podľa Hrnka ani neodloží na vhodnejšiu dobu.

Premiér Igor Matovič nedávno pripustil možnosť rušenia, resp. posunutia 13. dôchodkov, ktoré presadila pred voľbami minulá vláda vrátane SNS. Hrnko to hodnotí tak, že dôchodcovia sú zrejme príťažou pre túto planétu, takže o tých sa starať netreba.

Peniaze aj pre komediantov

Posledným tŕňom v oku podpredsedu SNS je prísľub novej ministerky kultúry Natálie Milanovej, ktorá sa prioritne plánuje zaoberať otvoreným listom umelcov a hercov. Tí žiadajú vládu o núdzovú finančnú podporu, aby mohli preklenúť obdobie pandémie koronavírusu.

„A nakoniec, štvrtou prioritou bude zabezpečenie príjmov pre hercov a komediantov, ktorí by stratou lukratívnych zamestnaní (napríklad štekaním na námestiach, však p. Stanke) umreli hladom. Skutočne dôležitá priorita, kto by potom podpisoval všetky tie vyhlásenia v prospech tej najlepšej protislovenskej budúcnosti,“ hodnotí tento krok Hrnko.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

SNS víta preplácanie miezd, kritizuje nesystémovosť a nejasnosť

SNS víta preplácanie miezd, kritizuje nesystémovosť a nejasnosť

Vítame prvé ekonomické opatrenia vlády, ktoré majú pomôcť s preplácaním miezd až do výšky 80 %. Vnímame ich však zatiaľ ako veľmi nejasné a nesystémové, hovorí vedenie Slovenskej národnej strany. Národniari si myslia, že uvedené opatrenia spôsobia chaos..