Matej Tóth je presvedčený o presune OH v Tokiu, v roku 2021 alebo neskôr nevidí svoj olympijský štart reálne

Matej Tóth (Zdroj: SITA)

Úradujúci olympijský šampión v chôdzi na 50 km Matej Tóth je presvedčený, že OH v japonskom Tokiu sa neuskutočnia v pôvodne určenom termíne od 24. júla do 9. augusta. S každým pribúdajúcim dňom a vývinom situácie v súvislosti so šírením koronavírusu sa v tomto názore utvrdzuje.

Pre mňa osobne by bolo najlepšie, ak by sa uskutočnili na jeseň, niekedy v októbri. Mal by som ešte dosť času splniť limit, a bol by ešte aj priestor na prípravu. Navyše, počasie by bolo pre vytrvalcov určite vhodnejšie ako v lete, a pritom termín by nebol veľmi vzdialený od pôvodného. Ak by olympiádu presunuli o rok, prípadne na obdobie ešte neskôr, z môjho pohľadu by bolo už asi nereálne, aby som na tokijských hrách štartoval. Olympiáda, šport a atletika je pre nás veľmi dôležitá, oveľa dôležitejšie je teraz pre ľudstvo poraziť vírus a vyrovnať sa s pandémiou,” povedal Matej Tóth pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ). Skúsený chodec ešte nemá splnený limit pre účasť na OH.

Iný pohľad na situáciu má mladý šprintér Ján Volko. “Verím, že OH budú v pôvodnom termíne, aj keď začínam byť po posledných vyhláseniach jemne skeptický. To však neznamená, že sa na ne nepripravím najlepšie, ako budem vedieť. Ideálne by bolo, keby sa uskutočnili v tomto roku a bez posunu. Na budúci rok sú už naplánované halové majstrová sveta aj Európy, v lete majstrovstvá sveta v Eugene a ak by k tomu pribudla aj olympiáda, to by sa už asi nedalo zvládnuť. Posun tokijských hier by narušil aj tohtoročné augustové ME v Paríži – ak sa vôbec uskutočnia…“ cituje Volka web atletika.sk

Kladivárka Martina Hrašnová či chodkyňa Mária Katerinka Czaková by bola rady, ak by sa OH 2020 konali v pôvodnom termíne. Kladivár Marcel Lomnický si zase myslí, že hry sa uskutočnia v pôvodnom termíne, ale možno bez divákov.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Hodiny v Tokiu už zasa odpočítavajú čas do začiatku olympijských hier

Hodiny v Tokiu už zasa odpočítavajú čas do začiatku olympijských hier

Obrovské hodiny pred tokijskou železničnou stanicou na chvíľu zastali, ale už znova spustili odpočítavanie do začiatku olympijských hier. Kým tohtoročný pokus o organizáciu hier v Japonsku vzhľadom na celosvetovú pandémiu koronavírusu nebolo možné dotiahnuť do konca, zainteresovaní veria,..