UEFA pre koronavírus oficiálne odložila finále Ligy majstrov aj Európskej ligy

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Európska futbalová únia (UEFA) v pondelok pre pandémiu koronavírusu oficiálne odložila finále Ligy majstrov aj Európskej ligy. Takisto sa v pôvodnom termíne neodohrá ani finálové stretnutie ženskej Ligy majstrov.

Všetky tri súťaže mali vyvrcholiť v máji. Nový termín strešná organizácia futbalu na starom kontinente zatiaľ neuviedla.

“Rozhodnutie o náhradných termínoch zatiaľ nepadlo. Pracovná skupina, ktorá vznikla minulý týždeň ako výsledok konferenčného hovoru medzi zúčastnenými stranami európskeho futbalu, ktorému predsedal prezident UEFA Aleksander Čeferin, bude analyzovať dostupné možnosti. Skupina už začala ‘skúmať’ kalendár. Oznámenia sa uskutočnia v pravý čas,” uvádza sa na oficiálnom webe UEFA.

Momentálne sú všetky súťaže v pohárovej Európe prerušené. Nemecké periodikum Bild am Sonntag v nedeľu uverejnilo možný scenár, ako by sa táto sezóna mohla dohrať. Finálový duel Ligy majstrov by sa napriek šíriacej sa pandémii mal uskutočniť 27. júna v Istanbule, teda o mesiac neskôr, ako bolo pôvodne plánované. O tri dni skôr (24. júna) by sa malo rozhodnúť o držiteľovi trofeje Európskej ligy v Gdansku. Periodikum o tom informovalo s odvolaním na tzv. “koronakalendár” z dielne UEFA.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Hodiny v Tokiu už zasa odpočítavajú čas do začiatku olympijských hier

Hodiny v Tokiu už zasa odpočítavajú čas do začiatku olympijských hier

Obrovské hodiny pred tokijskou železničnou stanicou na chvíľu zastali, ale už znova spustili odpočítavanie do začiatku olympijských hier. Kým tohtoročný pokus o organizáciu hier v Japonsku vzhľadom na celosvetovú pandémiu koronavírusu nebolo možné dotiahnuť do konca, zainteresovaní veria,..