Palko o Dankovi: Vyvažoval zahraničnú politiku, snažil sa o slušnú komunikáciu, ktorá bola za Slotu nevídaná. To by malo zostať zapamätané

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Na adresu bývalého predsedu Národnej rady SR a lídra SNS Andreja Danka sa kritika valí aj po voľbách. Exminister vnútra a bývalý podpredseda KDH Vladimír Palko však pripomína niekoľko pozitívnych vecí spojených s Dankovým pôsobením na poste druhého najmocnejšieho muža v štáte.

Palko na svojom facebookovom profile píše, že nelichotivých, často oprávnených, hodnotení odznelo na adresu Andreja Danka dosť. Tvrdí však, že šéfa národniarov je aj za čo pochváliť.

Podstatným prínosom Danka do slovenskej politiky je podľa Palka fakt, že SNS pod jeho vedením dokázala 4 roky spolupracovať vo vláde spolu s Mostom-Híd.

Danko sa tiež podľa bývalého podpredsedu KDH snažil aj o slušnú politickú komunikáciu, ktorá bola v časoch Jána Slotu na čele SNS nevídaná. Okrem toho Danko ako predseda parlamentu vyvažoval aj zahraničnú politiku Slovenskej republiky.

„Niekedy trochu ťarbavo, ale predsa len sa snažil vyvažovať slovenskú zahraničnú politiku, reprezentovanú vtedajším prezidentom A. Kiskom (a v podstate aj ministrom Lajčákom), ktorá nekriticky schvaľovala všetky kroky Washingtonu vrátane tých chybných a bola submisívna proti ľavicovému razeniu EÚ),“ konštatuje Palko.

Bývalý minister vnútra z čias druhej vlády Mikuláša Dzurindu dodáva, že štvrtým prínosom Danka do slovenskej politiky je podľa neho boj proti prijatiu Istanbulského dohovoru. Ten sa skončil odmietnutím tohto dokumentu. „Andrej Danko zrejme v politike skončil, ale tieto veci by mohli ostať zapamätané,“ myslí si Vladimír Palko.

Žiada sa mi povedať pár slov o doterajšom predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi. Za tie štyri roky odznelo na jeho…

Gepostet von Vladimír Palko am Sonntag, 22. März 2020

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

SNS víta preplácanie miezd, kritizuje nesystémovosť a nejasnosť

SNS víta preplácanie miezd, kritizuje nesystémovosť a nejasnosť

Vítame prvé ekonomické opatrenia vlády, ktoré majú pomôcť s preplácaním miezd až do výšky 80 %. Vnímame ich však zatiaľ ako veľmi nejasné a nesystémové, hovorí vedenie Slovenskej národnej strany. Národniari si myslia, že uvedené opatrenia spôsobia chaos..