Rajtár podáva trestné oznámenie. Ide o Kočnera

Jozef Rajtár (Zdroj: SITA)

Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) dnes podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie za krivé obvinenie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Trestné oznámenie podal na viacero osôb. Jednou z nich je aj podnikateľ Marian K.

“Zo zverejnenej komunikácie cez aplikáciu Threema vyplýva, že sa Marian K. snažil o moju diskreditáciu,” uvádza ako dôvod Rajtár. Tvrdí, že Marian K. zisťoval jeho číslo aj e-mailovú adresu, aby ho mohli sledovať.

Opozičný poslanec v trestnom oznámení spomína aj Norberta B. Podľa Rajtára z verejne dostupných informácií o lustrovaní novinárov vyplýva, že lustráciu vykonávali policajti s najväčšou pravdepodobnosťou práve na pokyn Norberta B. pre Mariana K. Kauza lustrovania viac ako dvadsiatich novinárov údajne súvisí s policajným vyšetrovaním prípadu poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča.

Ešte ako zamestnanec banky si pozeral účty vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka a polícia chcela zistiť, či poskytol informácie novinárom. Prípad Rybaniča polícia uzavrela v máji 2017 návrhom na podanie obžaloby. Lustrácia Jána Kuciaka sa odohrala až na jeseň 2017. Informácie o lustráciách novinárov sa dostali na verejnosť po vražde novinára.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...