Deň Ústavy SR vystihuje neúspešná voľba ústavných sudcov, tvrdí SaS

Richard Sulík (Zdroj: SaS)

Ústava SR má výnimočné postavenie v rámci dokumentov, vďaka ktorým funguje náš štát. Ústavu však majú politici dodržiavať, nie snažiť sa ju obchádzať. Tvrdí vo svojom stanovisku pri príležitosti Dňa Ústavy SR strana Sloboda a Solidarita (SaS). „V tejto súvislosti občanom pripomíname, ako hanebne sa súčasná vládna koalícia postavila k voľbe Ústavného súdu. Hanba, ktorá od začiatku sprevádza voľbu sudcov a sudkýň, je oveľa výstižnejším signálom úcty k Ústave, ako všetky tie pekne formulované slová a texty, ktoré dnes vyslovia politici pri príležitosti Dňa Ústavy,“ uviedli v spoločnom stanovisku predseda strany Richard Sulík a podpredsedovia SaS Ľubomír Galko a Jana Kiššová. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor strany.

Liberáli tiež upozornili, ako sa chcel dostať expremiér Robert Fico na Ústavný súd, čo považujú za jeden z najväčších prejavov pohŕdania ústavou. „Ústava definuje Slovenskú republiku ako právny a demokratický štát. V najbližších voľbách si občania vyberú, či dajú dôveru stranám, ktoré Slovensko na túto cestu opäť vrátia, alebo tým, vďaka ktorým občania čím ďalej, tým menej veria v spravodlivosť či rovnosti pred zákonom,“ dodali.

Voľba ústavných sudcov sa zopakuje po piatykrát na septembrovej schôdzi Národnej rady SR.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...