Google vraj zaplatí 200 miliónovú pokutu. Nedodržal zákon na ochranu detí

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)


Podľa týždenníka Politico americká Federálna komisia pre obchod prešetrovala, ako Google cez svoju platformu YouTube zbiera údaje pre personalizovanú reklamu.

Americká spoločnosť Google podľa týždenníka Politico zaplatí 150 až 200 mil. USD, aby urovnala sťažnosť americkej Federálnej komisie pre obchod (FTC) týkajúcu sa zaobchádzania s informáciami od detí v rámci služby YouTube.

FTC údajne prešetrovala, či YouTube neporušuje zákon na ochranu detí na internete. Záležitosť podľa zverejnenej správy ešte preskúma americké ministerstvo spravodlivosti. FTC a Google sa k problematike odmietli vyjadriť.

Americké federálne právo zvyčajne vyžaduje súhlas rodičov pred tým, než môžu internetové služby zbierať informácie o deťoch vo veku do 13 rokov. Prešetrovanie služby YouTube Federálnou komisiou pre obchod sa údajne zaoberalo, ako táto služba zbiera údaje pre personalizovanú reklamu.

Firma Google uviedla, že služba YouTube je určená pre ľudí vo veku 13 a viac rokov, avšak má aj mnohé videokanály zamerané na deti. YouTube tvrdí, že v rámci služieb pre deti nerealizuje reklamu zacielenú na individuálne záujmy.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...